محمد کمالی‌پور تهیه‌‌کننده فیلم سینمایی «آینه شمعدون» درمورد صحبت‌های محسن تنابنده و جدا شدن او از این پروژه عنوان کرد او موظف است یک ماه دیگر سر کار بیاید و...

روز گذشته محسن تنابنده یکی از بازیگران فیلم جنجالی «آینه شمعدون» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر ضمن انتقاد شدید از تهیه‌کننده فیلم گفت دیگر با این پروژه همکاری نمی‌کند.
 
تنابنده که یک ماه با «آینه شمعدون» همکاری کرده بود، بعد از توقیف این فیلم توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر سر کار برنگشت و بعد از آن هم عنوان کرد: «بیش از دو ماه برای این پروژه وقت گذاشتم، اما فیلمنامه دچار تغییر و تحولاتی شده است.»
 
فیلمنامه این فیلم بنا به درخواست وزارت ارشاد تغییر کرد، اما جدایی تنابنده که یکی از نقش‌های اصلی را بر عهده دارداز این پروژه، باز هم فیلمنامه را دچار تغییر و تحول می‌کند.
 
تنابنده گفت عوامل با یک فیلمنامه مجوز ساخت گرفتند، با متن دیگری با بازیگران قرارداد بستند و اکنون فیلمنامه دچار اصلاحات و تغیرات زیادی شده است.
 
وی همچنین یادآور شد سر فیلمبرداری «آینه شمعدون» بارها تذکر داده برخی صحنه‌ها مشکل دارد اما کسی توجهی نمی‌کرد. به گفته او سازندگان فیلم عوامل را فریب دادند که مشکلی وجود ندارد چرا که از سوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مجوز دریافت شده است.
 
اما به نظر می‌رسد مشکل اصلی محسن تنابنده مسئله مالی است. او به چک 70 میلیونی از تهیه‌کننده اشاره کرد و گفت: «مشکل مالی فقط درباره من نیست. همه پروژه همین مشکل را با کمالی‌پور دارند. هیچ چکی سر تاریخ پاس نشده است.»
 
وی همچنین «آینه شمعدون» را فاقد ارزش هنری و مغایر با ارزش‌ها نظام دانست و در ادامه گفت مهران احمدی، پانته‌آ بهرام و احمد مهرانفر را او سر کار آورده است. با این حال ترجیح می‌دهد آبرویش را بردارد و ببرد.
 
محمد کمالی‌پور تهیه‌کننده «آینه شمعدون» در گفت‌وگو با خبرآنلاین با اشاره صحبت‌های تنابنده، گفت: «این آقا کارش اخاذی کردن است. او زمانی هم که با فیلم «محمد (ص)» قرارداد داشت، همین کار را با فیلم «گشت ارشاد» سعید سهیلی کرد.»
 
وی ادامه داد: «تنابنده برای بازی در «پایتخت 2» قرارداد بسته بود که سر فیلم ما آمد. او باید دو ماه سر «آینه شمعدون» می‌ماند و دو ماه با ما قرارداد داشت. از این دو ماه یک ماه که به فیلمبرداری کار گذشت و یک ماه دیگر هم پروژه متوقف شد. او موظف است یک ماه دیگر سر کار بیاید چون قراردادش موجود است.»
 
تهیه‌کننده «آینه شمعدون» با تاکید بر اینکه تنابنده قصد اخاذی از او را دارد عنوان کرد: «اس ام اس این آقا هنوز در گوشی من موجود است که گفت اگر می‌خواهی سر کار برگردم باید 100 میلیون دیگر به من پول بدهی. ایشان 70 میلیون چک داشت که 40 میلیون آن نقد شده است و رسید آن هم موجود است. برای 30 میلیون باقی مانده باید کار را تمام می‌کرد و قرار بود باقی پول هم به او داده شود، اما بعد از گرفتن 40 میلیون برای برگشتن سر کار تقاضای 100 میلیون تومان کرد. یعنی دو برابر قراردادی که با ما بسته پول می‌خواهد.»
 
وی همچنین افزود: «طبق نامه وزارت ارشاد دوستانی که با این پروژه قرارداد دارد ملزم به حضور سر این کار تا انتها هستند . هر کدام از این افراد اگر برخلاف قرار داد رفتار کنند، ممنوع التصویر می‌شوند. محسن تنابنده هم به خاطر قراردادی که با «پایتخت 2» دارد می‌خواهد این پروژه را ترک کند و از ترس ممنوع‌التصویر شدن این حرف‌ها را زده است.»
 
کمالی‌پور در خصوص ادعای محسن تنابنده مبنی بر آوردن سه بازیگر در این پروژه ، گفت: « این ادعا که پانته‌آ بهرام، احمد مهرانفر و مهران احمدی و دو نفر از عوامل پشت صحنه را ایشان سر کار آورده واقعا خنده‌دار است. کسی که ادعا می‌کند این فیلم کاملا ضدارزشی است چطور می‌تواند سه نفر دیگر را سر کار ضد ارزشی بیاورد و چطور خودش یک ماه سر این کار حضور داشته است؟»
 
وی ادامه داد: «می‌خواهم بدانم تنابنده در کارنامه کاری‌اش چند فیلم دارد و اصلا چقدر از فیلم‌هایی که بازی کرده است ارزشی است؟ او اصلا فیلم ارزشی تا به حال بازی کرده که حالا ادعا می‌کند «آینه شمعدون» فیلمی ضد ارزشی است؟»
 
کمالی‌پور در خصوص همکاری بازیگران جدید در «آینه شمعدون» گفت: «الناز شاکردوست دو روز است که وارد این پروژه شده است. همچنین احتمال حضور اکبر عبدی هم در این کار زیاد است و با امیر جعفری هم صحبت‌هایی شده است.»
 
وی در خصوص حل شدن اختلاف خود با اکبر عبدی سر فیلم «شرط اول» عنوان کرد: «یکشنبه شب 10 دی ماه آقای عبدی را به دفترم دعوت کرد و با حضور عوامل و بچه‌ها مراسم آشتی کنان داشتیم. بعد از سه سال اختلاف من و آقای عبدی با هم حل شد. من از ایشان شکایت کیفری کرده بودم و قرار بود امروز دوشنبه 11 دی‌ماه حکم صادر شود. ایشان پیشکسوت من هستند و توهین‌هایی هم که در این میان شده بود، نادیده گرفتم.»
 
«آینه شمعدون» به کارگردانی بهرام بهرامیان در حال حاضر در مرحله فیلمبرداری و تدوین همزمان است.
 
این فیلم داستان مردی است که در سیرک کار می‌کرده و حالا بعد از سال‌ها تصمیم می‌گیرد خر خود را که علاقه زیادی به آن دارد، عقیم کند.
 
رضا عطاران، پانته‌آ بهرام، مصطفی زمانی، مهران احمدی، احمد مهرانفر، شقایق فراهانی، فتانه ملک‌محمدی و الناز شاکردوست در «آینه شمعدون» بازی می‌کنند.
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:khabaronline.ir


مطالب پیشنهادی:
اعتراضات شدید محسن تنابنده به «آینه شمعدون»!
«تن تن» را در تماشاخانه ایرانشهر ملاقات کنید!+پوستر
نخستین عکس‌ها از ستارگان فیلم تازهٔ داریوش مهرجویی+عکس
برگزیدگان سومین جشنواره مردمی فیلم «عمار»
گفت و گو با علی مصفا کار سختی است!
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
«بختک» تجاوز جنسی محارم: در تماشاخانه مهرگان + عکس «بختک» تجاوز جنسی محارم: در تماشاخانه مهرگان + عکس

از 23 اردیبهشت ماه، تماشاخانه مهرگان، میزبان نمایشی با موضوع تجاوزهای خانوادگی با عنوان "بختک" شده است

 
X