مراسم تجلیل و بزرگداشت عوامل مجموعه پایتخت 4 عصرروز (یکشنبه) همزمان با میلاد پربرکت حضرت معصومه(س) در مجموعه فرهنگی هنری سرچشمه برگزار شد.

تجلیل از عوامل سریال پایتخت

در این مراسم شخصیت‌هایی از جمله محمد  احسانی مدیر شبکه یک، محمدرضا تخشی مدیر کل امور نمایش سیما، مهدی سیفی‌آزاد مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک، سیروس مقدم کارگردان، الهام غفوری تهیه کننده، محسن تنابنده، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، احمد مهران‌فر، هومن حاجی‌عبداللهی، محمدرضا علیمردانی، هدایت هاشمی و نسرین نصرتی و ... حضور داشتند.


عکس ریما رامین فر و احمد مهران فر در مراسم تجلیل از پایتختعکس ریما رامین فر و احمد مهران فر در مراسم تجلیل از پایتخت

محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: سریال‌هایی که به ساخت سری دوم، سوم و یا چهارم آن می‌رسد به نوعی هم فرصت و هم تهدید محسوب می‌شود. زمان تصمیم‌گیری ساخت سری چهارم سریال پایتخت 4 عوامل این سریال حرف از ترس از جذب مخاطب این مجموعه را داشتند که به لطف خداوند و زحمت دوستان این اثر تولید و مورد استقبال قرار گرفت.


محسن تنابنده و علیرضا خمسه در مراسم تجلیل از پایتختمحسن تنابنده و علیرضا خمسه در مراسم تجلیل از پایتخت

وی افزود: سریال پایتخت 4 که برای پخش در ماه رمضان آماده شد توانستیم مضامین معنوی در آن قرار دهیم که به نوعی گل‌درشت نبود.

احسانی اضافه کرد: این جنس کارها از هر دو طرف مورد نوازش قرار گرفت و انتقادات را شنیدیم و امیدوارم که دوستان در آینده کارهای موفق‌تر و بهتری را تولید کنند.


عکس احمد مهران فر در مراسم تجلیل از پایتختعکس احمد مهران فر در مراسم تجلیل از پایتخت

مدیر شبکه یک سیما با ابراز تشکر از مدیران سابق صدا و سیما خاطرنشان کرد: از مدیران پیشین رسانه ملی که این سریال را از آنها به ارث برده‌ایم تشکر می‌کنم که این کار توانست اینگونه مورد توجه قرار بگیرد.

سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت در این مراسم  گفت آثار مطلوب باید از رسانه ملی تولید و پخش شود گفت: تلویزیون و گروه‌های تولیدی کارهای خوبی تولید می‌کنند. هر کارگردان و تهیه کننده تلاش می‌کند تا بهترین اثر خود راتولید کند.

وی افزود: یعنی یا نباید کسی وارد این حرفه شود و اگر هم وارد شد باید آثار خوبی را بسازد.

مقدم اضافه کرد: وظیفه اصلی ما تولید کنندگان تولید آثار سرگرمی همراه با آموزش است و اگر پایتخت 4 ساخته شد بخش اعظم آن را مدیون خاص مخاطبان و تلاش عوامل آن هستیم.


محسن تنابنده، علیرضا خمسه و سیروس مقدم در مراسم تجلیل از پایتختمحسن تنابنده، علیرضا خمسه و سیروس مقدم در مراسم تجلیل از پایتخت

در ادامه مراسم ریما رامین‌فر بازیگر نقش هما در سریال پایتخت 4 گفت: گروه پایتخت 4 کم‌فروشی نمی‌کنند و همه اعضا سخت‌کوش هستند و همه تلاششان را برای رضایت مخاطبان انجام دادند.

احمد مهران‌فر در این مراسم به حالت طنز گفت: بسیار خوشحال هستم که راهله چوچانگ به همراه برادرزن‌های خودم در سریال پایتخت 4 را در این مراسم می‌بینم چون زمان زیادی بود که آنها را ندیده بودم و دلم برایشان تنگ شده بود.

وی در پاسخ به بیان خاطره‌ای از ساخت پایتخت 4 افزود:‌ همه پایتخت خاطره است.


عکس علی ضیا، سیروس مقدم و محسن تنابنده در مراسم تجلیل از پایتختعکس علی ضیا، سیروس مقدم و محسن تنابنده در مراسم تجلیل از پایتخت

هومن حاجی‌عبداللهی بازیگر نقش رحمت در سریال پایتخت 4 گفت: از همه دوستان که در روزهای گرم من در شاسی‌بلند و زیر باد کولر می‌نشستم و آنها زیر آفتاب بودند تشکر می‌کنم.

علیرضا خمسه بازیگر بابا پنجعلی در سریال پایتخت 4 گفت: یکی از افتخارات من این است که در پایتخت 4 حضور داشتم. ساختار سریال پایتخت بسیار سخت بود.

وی افزود: در این سریال نسبت به کارهای گذشته‌‌ام بسیار دوری کشیدم. ما برای تولید این مجموعه از همه علایق خود از جمله خانواده خود فاصله گرفتیم تا اثر مورد مقبولی برای مخاطبان تولید شود.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع :  yjc.ir / tasnimnews.com


 
 

پربیننده های این بخش

 
X