مسعود ردایی بیان کرد فیلم «نسیم» به کارگردانی پرویز شهبازی برای صداگذاری، اصلاح رنگ و ویژوآل افکت راهی لهستان می شود.

اولین اکران فیلم نسیم در جشنواره فجر

مسعود ردایی تهیه کننده سینما و تلویزیون در گفتگویی با اشاره به اینکه فیلمبرداری فیلم سینمایی «نسیم» به کارگردانی پرویز شهبازی ۱۱ مرداد ماه سال جاری به پایان رسید، گفت: مونتاژ فیلم زیر نظر پرویز شهبازی در حال انجام است و بعد از پایان تدوین، فیلم برای انجام دیگر مراحل فنی راهی لهستان می شود.

وی با بیان این مطلب که صداگذاری، اصلاح رنگ و ویژوآل افکت این فیلم در کشور لهستان انجام می شود، ادامه داد: هنوز برای موسیقی این فیلم تصمیم نهایی گرفته نشده است. در حال حاضر دو پیشنهاد داریم اول اینکه موسیقی «نسیم» در لهستان ساخته شود، دوم اینکه از آهنگساز ایرانی برای ساخت موسیقی استفاده کنیم که البته استفاده از آهنگساز ایرانی را ترجیح می دهیم.

این تهیه کننده سینما با یادآوری اینکه این فیلم سینمایی محصول مشترک ایران و لهستان است، بیان کرد: شرکت لهستانی که با آن برای ساخت «نسیم» قرارداد بسته ایم امکانات فنی بسیار بالایی دارد و به تمام فیلم های ساخت اروپا سرویس می دهد. با توجه به اینکه برای ساخت این فیلم با این شرکت قرارداد بسته ایم، تمام هزینه های مراحل فنی فیلم که در لهستان انجام می شود، برعهده طرف لهستانی است.

وی با اشاره به تعدد لوکیشن های این فیلم سینمایی توضیح داد: «نسیم» یک فیلم پرلوکیشن و جاده ای است به گونه ای که ما برای فیلمبرداری به نقاطی مانند دریاچه سد کرج، فیروزکوه، کن و مناطق کوهستانی سفر کردیم.

تهیه کننده سریال شبکه نمایش خانگی «عالیجناب» بیان کرد: در تلاش هستیم تا اولین اکران فیلم در جشنواره فیلم فجر باشد، همچنین شرکت لهستانی که در ساخت «نسیم» مشارکت داشت برای پخش بین الملل با ۳ شرکت خارجی در حال مذاکره است.

ردایی در پایان و درباره دیگر اثر سینمایی که خواهد ساخت، گفت: در تلاش هستم با همکاری لهستان فیلمی را جلوی دوربین ببرم که درباره یک هزار لهستانی است که در طول جنگ جهانی دوم وارد ایران شدند. این پروژه در حال حاضر در مرحله تحقیق است.

«نسیم» داستان دختر و پسری است که در تهرانگردی‌های خود با مردی برخورد می‌کنند که مشکلی دارد. آن‌ها سعی می‌کنند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند.

آزاده‌ نامداری، آذرخش فراهانی، ساعد سهیلی و ساغر قناعت از بازیگران این فیلم هستند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : mehrnews.com


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X