پردرآمد ترین بازیگران و خوانندگان: از کیم کارداشیان تا تیلور سویفت
فهرست پردرآمد ترین افراد جهان از جمله بازیگران و خوانندگان توسط مجله فوربس منتشر شده است که تیلور سویفت و رابرت داونی جونیر در صدر فهرست هنرمندان قرار دارند.

پردرآمدترین بازیگر و خواننده جهان

رابرت داونی جونیر robert downey jr بازیگر سری فیلم های 'آیرون من' و 'انتقامجویان' با دریافت ۸۰ میلیون دلار دستمزد، به طور مشترک با تیلور سویفت خواننده در فهرست '۱۰۰ چهره مشهور: پردرآمدترین سوپراستارهای ۲۰۱۵ جهان' مجله فوربس forbes در رده هشتم است.
داونی جونیر در این فهرست که تازه منتشر شد بالاتر از هر بازیگر دیگری قرار دارد.

فوربس فهرست سالانه خود را با محاسبه درآمد قدرتمندترین چهره های معروف دنیای ورزش، سینما، تلویزیون، موسیقی و کتاب در فاصله ۱ ژوئن ۲۰۱۴ تا ۱ ژوئن ۲۰۱۵ جمع آوری کرده است. هزینه مدیریت، کارگزار و وکیل کسر نشده است.

جنیفر لارنس بازیگر فیلم های 'عطش مبارزه' با ۵۲ میلیون دلار در رده سی و چهارم قرار دارد. لارنس و اسکارلت جوهانسن که با ۳۵٫۵ میلیون دلار در رتبه شصت و پنجم است، تنها بازیگران زن حاضر در فهرست فوربس هستند. در مقابل ۱۴ بازیگر مرد در این فهرست حضور دارند. یکی از آن ها وین دیزل است که به لطف موفقیت 'خشمگین ۷' با ۴۷ میلیون دلار در رده چهل و سوم است.

فلوید می ودر مشت زن آمریکایی و مانی پاکیائو مشت زن فیلیپینی به ترتیب در رده های اول و دوم فهرست قرار دارند. می ودر که ماه مه پیش در یک مبارزه نفس گیر پاکیائو را شکست داد، در ۱۲ ماه گذشته ۳۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است. پاکیائو در این مدت ۱۶۰ میلیون دلار به دست آورده است.

کتی پری خواننده با ۱۳۵ میلیون دلار در رده سوم است. گروه موسیقی پسرانه وان دایرکشن با ۱۳۰ میلیون دلار و هوارد استرن مجری تلویزیون و رادیو با ۹۵ میلیون دلار رتبه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند. گارث بروکس ستاره موسیقی کانتری با ۹۰ میلیون دلار نفر ششم است.

کیم کارداشیان چهره تلویزیونی که در فهرست قبلی ۲۸ میلیون دلار درآمد داشت، برابر با فهرست جدید ۵۲٫۵ میلیون دلار درآمد داشته است. گوردون رمسی آشپز معروف بریتانیایی با ۶۰ میلیون دلار نفر بیست و یکم است.
فهرست فوربس شامل ۳۸ موزیسین و ۲۹ ورزشکار است.

بیشتر بدانید : پردرآمدترین بازیگر زن امسال چه کسی است؟!


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : cinemakhabar.ir