در برنامه شب گذشته ماه عسل, دو نوجوان خلافکار مهمان این برنامه بودند که مسیر زندگی شان تغییر کرده بود.

نوجوانان بزهکار مهمان ماه عسل شدند

«ماه عسل» میزبان ناگفته های دو نوجوان بزهکارشد.

در بیست و سومین شب از برنامه تلویزیونی «ماه عسل» ایرج 20 ساله از قرچک و همچنین ابوالفضل 19 ساله از تهرانپارس روی صندلی این برنامه تکیه زدند.
پس از حضور این دو نفر در برنامه مشخص شد که ایرج پس از ترک تحصیل سراغ کار کردن می رود و ابوالفضل هم در مقطع سوم دبستان مدرسه را رها می کند و مشغول کار خلاف می شود.

علیخانی با اشاره به موضوع زندگی ایرج گفت: قرار بود ایرج کمک دستی برای پدرش باشد اما رفیق های ناباب بسیار او باعث شدند که به سمت خلاف و دعوا کشیده شوند.
ایرج در این برنامه اظهار کرد: ماجراهای دعواهای من به قدری ادامه پیدا کرد که در نهایت کار به یک فاجعه رسید و 15 سال داشتم که به جرم قتل و دعوا به زندان افتادم.
وی ادامه داد: پیش از قتل حدود 4 نفر را با چاقو زده بودم و در کلانتری رضایتشان را جلب کردم اما در 15 سالگی یک نفر را با چاقو زدم و به دلیل ارتکاب قتل به زندان افتادم.

در بخش دیگر از این برنامه ابوالفضل گفت: ابتدا با زورگیری از مردم پول می گرفتم  و دوست داشتم این کارها را همیشه انجام بدهم به شکلی که در سن 13 یا 14 سالگی این کارها را انجام می دادم تا اینکه مرا گرفتند و در کانون انداختند.
وی همچنین تصریح کرد: پدرم شغل خوبی نداشت و همین باعث شده که به زندان بیفتم.

در ادامه برنامه ایرج در پاسخ به پرسش علیخانی مبنی براینکه چه وقتی متحول شدی گفت: زمانی که حکم اعدام را به من اعلام کردند متحول شدم البته فردی را که کشته بودم دوستم بود و تا سه ماه اول افسرده بودم.
در بخش دیگری از «ماه عسل» امشب از قربانی برای حضور روی صحنه دعوت شد. قربانی در زندان با این دو پسر دوست شده بود و به آنها محبت کرده بود به نحوی که ایرج او را پدر صدا می کرد.

قربانی با آزمون ورودی وارد کانون تربیت شده بود و چون پیش از آن سرباز زندان بود و با این کار آشنایی داشت مسئول امور فرهنگی کانون شد.او همچنین راهنما و دوست خوبی برای بیشتر بچه های کانون بود که کمبود محبت داشتند.
ایرج در ادامه «ماه عسل» یادآور شد: برای من حکم اعدام صادر شده بود تا اینکه به قانون سال 92 برخورد کردم که براساس آن برای افراد زیر 18 سال حکم قتل را به 5 سال حبس و پرداخت دیه تغییر دادند.

در بخش پایانی «ماه عسل» بیست و سوم جعفری که بازنشسته شده بود و پیش تر از مسئولان کانون اصلاح و تربیت بود به جمع میهمانان «ماه عسل» پیوست.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : mizanonline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده های این بخش
 
X