جدیدترین آمار فروش فیلم های هالیوودی نشان می دهد که فیلم غول بزرگ مهربان ساخته استیون اسپیلبرگ فروش ناامید کننده ای داشته است.

آمار فروش فیلم های هالیوودی

در حالی که «در جستجوی دُری» همچنان پرفروش‌ترین فیلم آمریکا است، اکران دیگر فیلم دیزنی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با فروشی ناامید‌کننده آغاز شد.
علیرغم آغاز اکران دو فیلم پرهزینۀ «غول بزرگ مهربان» و «افسانه تارزان» انیمیشن «در جستجوی دُری» پس از سه هفته همچنان پرفروش‌ترین فیلم سینما در آمریکا است. 

این انیمیشن در سه روز پایانی هفته در 4305 سالن سینما نمایش داده شد و در مجموع سه روز به فروشی برابر با 41.9 میلیون دلار دست پیدا کرد. انیمیشن دیزنی و پیکسار در کشورهای دیگر هم پرفروش بود و خارج از آمریکا هم 34.4 میلیون دلار فروخت. در حالیکه مجموع فروش «در جستجوی دُری» در آمریکا به رقم قابل توجه 372.3 میلیون دلار رسیده است، مجموع فروش جهانی آن از مرز نیم میلیارد دلار گذر کرد.

پس از انیمیشن «در جستجوی دُری» فیلم جدید کمپانی برادران وارنر «افسانه تارزان» پرفروش‌ترین فیلم سینما در آمریکا بود. این فیلم در سه روز نخست اکران در 3561 سالن سینما به فروشی برابر با 38.1 میلیون دلار دست یافت. این میزان فروش با در نظر گرفتن بودجه 180 میلیون دلاری ساخت فیلم اندکی ناامیدکننده است.

در این میان برنده مطلق تجاری گیشه فیلم «پاکسازی: سال انتخابات» بود. این فیلم ژانر وحشت که با هزینۀ اندک 10 میلیون دلار ساخته شده است، در سه روز نخست اکران به فروشی برابر با 30.9 میلیون دلار در 2796 سالن سینما دست پیدا کرد.

در نقطه مقابل «پاکسازی: سال انتخابات» فیلم جدید استیون اسپیلبرگ کارگردان برجسته سینمای آمریکا قرار دارد. «غول بزرگ مهربان» که با بودجه 140 میلیون دلار ساخته شده است، این هفته به صورت گسترده در 3357 سالن سینما اکران شد. میزان فروش افتتاحیه فیلم تنها 19.6 میلیون دلار بود.
با وجود اقبال اندک تماشاگران آمریکایی به دو فیلم پرهزینه «غول بزرگ مهربان» و «افسانه تارزان»، چشم امید این دو فیلم به بازارهای خارجی است.

«افسانه تارزان» تا کنون در 19 کشور اکران شده و در این بازارها به فروشی برابر با 18.8 میلیون دلار دست یافت. در «افسانه تارزان» الکساندر اسکارسگارد ایفاگر نقش اصلی مقابل بازیگرانی چون مارگو رابی و ساموئل ال.جکسون است. دیوید یتس کارگردانی این اثر سینمایی را برعهده دارد. علیرغم نقدهای نه چندان خوبی که از فیلم منتشر شده بود، تماشاگران پس از تماشای فیلم سالن را با رضایت ترک کردند و به «افسانه تارزان» امتیاز سینمایی A منفی دادند.

در نخستین تجربه همکاری اسپیلبرگ در مقام کارگردان با دیزنی نتیجه کار در گیشه ناموفق بود. این در حالی است که حضور نامی چون اسپیلبرگ به عنوان کارگردان و نمایش پرسروصدای فیلم در جشنواره کن انتظار می‌رفت که فروش فیلم بسیار بیشتر از این باشد. «غول بزرگ مهربان» با اقتباس از کتابی محبوبی به همین نام نوشته رولد دال ساخته شده است. داستان فیلم درباره غول آدم‌خواری با بازی مارک رایلنس است که با دختربچه‌ای یتیم با بازی رابی بارنهیل با مهربانی رفتار می‌کند. این فیلم نیز در حال حاضر غیر از آمریکا در دو کشور استرالیا و روسیه نیز اکران می‌شود.

«پاکسازی: سال انتخابات» به کارگردانی جیمز دی‌موناکو دنباله‌ای بر دو فیلم «پاکسازی: آنارشی» و «پاکسازی» است که به ترتیب جولای سال 2014 و ژوئن سال 2013 به سینما آمدند.
«روز استقلال: بازخیز»، «اطلاعات مرکزی» و «آب‌های کم‌عمق» دیگر فیلم‌های پرفروش پایان هفته در سینمای آمریکا بودند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
فیلمهای متفاوت 10 سال گذشته که هالیوود با ساخت آنها ریسک کرد! + عکس فیلمهای متفاوت 10 سال گذشته که هالیوود با ساخت آنها ریسک کرد! + عکس

در این مقاله به معرفی فیلم های موفقی می پردازیم که در ابتدا برای هالیوود ریسک بزرگی بودند

 
X