ایوبی رئیس سازمان سینمایی دست به افشاگری زده و از پرداخت حقوق های چند ده میلیونی در این سازمان در زمان ریاست جواد شمقدری انتقاد کرده است.

جواد شمقدری فیش حقوقی اش را منتشر کرد

ایوبی رئیس سازمان سینمایی در یادداشتی مفصل به حواشی فیش‌های حقوقی پرداخته و آنجا که به حقوق مدیران سینمایی رسیده به کنایه افشاگری کرده و گفته است: «به این دوستان می‌گویم نگران نباشید. خیالتان راحت در سازمان سینمایی هیچ مدیری در دو سال و ده ماه (یک میلیارد و چهارصد و شصت و نه میلیون و نه صد و هشتاد وشش هزار و نه صد و چهل و هفت تومان) نمی‌گیرد (تقسیم بر هزار کنید می‌شود معادل دلاری). از پاداش‌های چند ده میلیونی خبری نیست.»

ایوبی همچنین درباره گم شدن بخشی از منابع مالی این سازمان سخن به میان آورد و گفت: «اینجا دیگر به بهانه خرید تجهیزات سینمایی از اروپا صدهزار دلار گم نمی‌شود. بدون گذر از هیچ شورا و فیلتری به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی دوست و زحمتکش پول‌های بی‌حساب و کتاب چندصدمیلیونی و میلیاردی داده نمی‌شود. (به رغم همه فشار‌ها هنوز منتشر نشده ولی...)»

او همچنین بدون اشاره صریح به نام «سینماپرس» عنوان کرد: «هیچ سایت خبری با هزینه دولت برای شخصی سازی در روز مبادا تأسیس نمی‌شود. اینجا همه چیز روشن است. این چند کلمه هم اگر نبود درخواست صریح دوستان گفته نمی‌شد. ماجرای شیرین فیش‌ها ادامه دارد. قطار سیاست راه افتاده. از بخت بدِ اهالی فرهنگ، قطار سیاست که در این سرزمین چندان هم خالی نمی‌رود، ایستگاه‌های پرشماری در سرزمین فرهنگ و هنر و بویژه سینما دارد.»

ایوبی در ادامه این یادداشت مبلغ فیش حقوقی خودش را نیز منتشر کرده و می‌گوید: «حالا در این فیش بازار سیاست بگذارید فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی را همه بدانند. حقوق پایه دانشیار دانشگاه تهران ۲۲۴ .۶۲۷. ۴۸ریال (چهارمیلیون و هشتصد و… تومان بدون کسورات) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این می‌شود فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی.»

جواد شمقدری در گفت و گو با ما در پاسخ به اتهامات مطرح شده از سوی حجت الله ایوبی رئیس کنونی سازمان سینمایی نسبت به عملکرد او و مدیران زیرمجموعه‌اش در دوره مدیریتش بر سازمان سینمایی گفت: اظهاراتی که اخیرا مطرح شده شبیه همان اقدام کودتاچیان ارتش ترکیه است که فقط چند ساعتی وقت لازم دارد تا بی پشتوانه بودن آن برای همگان آشکار شود. من تعجب می‌کنم که چرا آقایان شفاف حرف نمی‌زنند که کدام مدیر چنین حقوق ماهیانه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: اگر تخلفی صورت گرفته، چرا تا به حال به سازمان بازرسی منعکس نشده است؟ ما که خبر داریم، آقایان در شش ماه اولی که وارد سازمان سینمایی شدند، تمام همت‌شان این بود که اسنادی بیابند و پرونده‌هایی بر اساس این اسناد برای مدیران دوره گذشته بتراشند. اگر چنین بوده، چرا تاکنون گزارشی به نهادهای نظارتی رد نکرده‌اند. اگر چنین چیزی بود باید در این چند سال در نهادهای بازرسی و قضایی بررسی شده و حتی به اجرای حکم نیز می‌رسید.


فیش حقوقی جواد شمقدری

فیش حقوقی جواد شمقدری

 

شمقدری در مواجهه با این پرسش که آیا اساساً رقم های نامتعارفی که در یک دوره زمان 34 ماهه مجموعاً به «یک میلیارد و چهارصد و شصت و نه میلیون و نه صد و هشتاد وشش هزار و نه صد و چهل و هفت تومان» برسد (رقم عنوان شده توسط رئیس فعلی سازمان سینمایی)، خودش یا مدیران زیرمجموعه‌اش حتی به صورت قانونی دریافت کرده‌اند، گفت: زمانی که من در سازمان سینمایی مسئولیت داشتم، هیچ کدام از مدیران چنین دریافتی نداشته‌اند و من  با مدیران ستادی و موسسات تابعه شرط کرده بودم، کسی دریافتی بیش از حدود پنج میلیون نداشته باشد. قطعاً کذب محض است و پرداخت چنین رقمی به مدیران سینمایی دوره من امکان ندارد. اینکه رقم ادعایی فوق از کجا آمده و یا اصلا رقمی موهومی است من نمیدانم.

رییس پیشین سازمان سینمایی با ارائه فیش حقوقی‌اش به ما، گفت: آخرین دریافتی‌ام از سازمان سینمایی برای مرداد یا شهریور 1392 بود و بعد از آن نیز حقوقم قطع شد که  بین سه تا چهار میلیون است. اگر بر روی یکی از مدیران ما نظر دارند، می‌توانند آن مدیر را نیز مطرح کنند، تا ما ببینیم مدیران دوره ما حقوق‌شان بیشتر است یا مدیرانی که امروز در سازمان سینمایی جایگزین آنها شده اند. آقایان به جای اینکه این اظهارات کذب و پر از کنایه را مطرح کنند، لطف کنند و تصویر فیش حقوقی خودشان را هم منتشر کنند، چون همه می‌دانند در فیش حقوقی به جز پایه حقوق، سایر پرداختی‌ها نیز وجود دارد که جمع آنها ملاک است و گاهی چند برابر پایه حقوق است.

وی درباره پرداخت پاداش به اعضای هیات عامل موسسات زیرمجموعه سازمان سینمایی گفت: طبق قانون و بر اساس مصوبه هیات مدیره ی این موسسه‌ها، حق تعیین و پرداخت پاداش را در پایان یک سال دارند اما آن پاداش نیز این اعداد نبوده و برای یک دوره یک سال بین یک تا حداکثر بیست میلیون تومان بوده است. طرح  مبالغ نامتعارف دیگر قابلیت پیگیری حقوقی دارد.

جواد شمقدری در پاسخ به این پرسش که «آیا چنین دستمزدهایی تحت عنوان مشاور و نظایر اینها به اشخاص طرف قرارداد با سازمان سینمایی یا موسسات زیرمجموعه سازمان سینمایی پرداخت شده؟» گفت: چنین قراردادهایی ممکن است در  موسسات زیرمجموعه سازمان سینمایی منعقد شده باشد ولی امکان ندارد که چنین مبالغ سنگینی به عنوان دستمزد و حقوق ماهانه پرداخت شده باشد.

رییس پیشین سازمان سینمایی درباره اتهام گم شدن صد هزار دلار در دوره پیشین مدیریت سازمان سینمایی در قالب خرید تجهیزات سینمایی گفت: این موضوع را باید آقایان شفاف تر توضیح دهند چه بوده تا مدیر و مسئول آن قرارداد پاسخگو باشد. اکنون که همه اسناد و مدارک دست ایشان است و هیچگونه دسترسی برای ما وجود ندارد، ولی تردید ندارم موضوع این گونه که می‌گویند نیست و قطعاً ادعای گم شدن صدهزار دلار کذب است. مگر امکان دارد در ساختارهای اداری و مالی موجود در سازمان ها، چیزی گم شود، البته شاید به خاطر سوء مدیریت مدیران فعلی تعهدی به سرانجام نرسیده است و حالا برای سرپوش گذاشتن بر عملکرد خود می خواهند آن را گم کرده و به دیگران منتسب کنند.

شمقدری درباره کمک به راه اندازی سایت سینماپرس به عنوان سایت شخصی از محل بودجه سازمان سینمایی نیز گفت: سینماپرس متعلق به جامعه اسلامی هنرمندان به عنوان یک سازمان مردم نهاد با فعالیت‌های فرهنگی هنری است. اینکه جامعه اسلامی هنرمندان مانند همه مجموعه های کمک بگیر فرهنگی برای فعالیتهایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقاضای کمکی کرده باشد امری است طبیعی.

وی با بیان اینکه اساساً این بودجه در اختیار سازمان سینمایی نبوده و نیست که رییس سازمان سینمایی بتواند چنین کمکهای مالی داشته باشد، گفت: بودجه کمک به مجموعه های فرهنگی و اصطلاحا فصل پنج در اختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : tabnak.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جنیفر لوپز: دو ازدواج اولم را اصلا حساب نمی کنم!! جنیفر لوپز: دو ازدواج اولم را اصلا حساب نمی کنم!!

جنیفر لوپز می گوید که به نظر او دو ازدواج اولش اصلا یک ازدواج و تعهد واقعی به حساب نمی آید، چون کمتر از یک سال طول کشید

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
درهای مرموز باستانی که باید برای همیشه بسته بمانند! + عکس درهای مرموز باستانی که باید برای همیشه بسته بمانند! + عکس

در‌های قدیمی و باستانی‌ای وجود دارند که هرگز باز نشده‌اند و راز‌های درون این در‌ها برای همیشه مخفی خواهد ماند. این در‌ها به خودی خود رمزآلود هستند و از آنجایی که هرگز باز نشده‌اند سوال‌های بیشتری در خصوص دلیل وجود این در‌ها و باز نشدن آن‌ها وجود دارد

 
X