انجمن بازیگران خانه سینما نسبت به توهین نشریه یالثارات واکنش نشان داده و بیانیه ای منتشر کرده اند.

واکنش بازیگران به توهین یالثارات

انجمن بازیگران خانه سینما در بیانیه ای نسبت به توهین یکی از نشریات به بازیگران سینما و تلویزیون ایران واکنش نشان داد.

در بیانیه‌ انجمن بازیگران خانه سینما آمده است:

« به نام خدا، اخلاق یکی از بنیادی ترین و والاترین دروس و آموزه های عقیدتی و اجتماعی بوده و هست، و پاکیزه گی گفتار از ارکان بسیار مهم اخلاق محسوب می شود.

متاسفانه در روزهای گذشته نشریه یالثارات  ، با زیر پا گذاشتن حریم اخلاق و ناديده گرفتن عفت کلام ، عبارات ناشایست و زشتی را نسبت به سینماگران و  خانواده ایشان به کار برده که فارغ از توجیه لغوی  آن  ،در عرف اجتماعی ، یکی از رکیک ترین و زشت ترین فحاشی های رایج در بین فرومایه‌ترین  افراد جامعه محسوب می‌شود.

انتقاد سالم ،سازنده و مودبانه حق تمامی ارباب جراید و رسانه های جمعی است، اما بی‌حرمتی ، افترا و زشت گویی در هر شكل و با هر بهانه و نيتي به هيچ عنوان پذيرفتني نيست.

انجمن بازيگران سينماي ايران پس از چند روز خويشتن‌داری  و با مشاهده عدم برخورد مناسب با اين هجمه اخلاقی ، حق قانونی و شرعی اعاده حیثیت را برای تمامی هنرمندان و خانواده ایشان محفوظ دانسته و برخورد قاطع مسئولین قضايي و قانونی ذیربط با این بی حرمتی  را  کمترین انتظار هنرمندان می داند.

بياييد امروز كه پديده زشت و منحوس تروريسم در لباس دين ، خدمتگزاری شيطان مى كند و نفرين جهانيان را به جان مى خرد ، ما همه باهم حافظان شريف كلام مقدس خداوندى باشيم كه به حرف و قلم قسم ياد مي كند. تا فراموش نكنيم كه ادب مرد به ز دولت اوست.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران»


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : entekhab.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
چهره آشفته شبنم مقدمی کنار حمید فرخ‌نژاد! + عکس چهره آشفته شبنم مقدمی کنار حمید فرخ‌نژاد! + عکس

نخستین تصویر از حمید فرخ‌نژاد در فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به کارگردانی افشین صادقی منتشر شد، شبنم مقدمی، پگاه آهنگرانی و سعید آقاخانی دیگر بازیگران اصلی این فیلم را تشکیل می‌دهند

 
X