علی جنتی اعلام کرد که در شهر مشهد دیگر هیچ کنسرتی برگزار نمی شود.

لغو کنسرت در شهر مشهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارایه مجوزهای موقت فعالیت به هفته نامه یالثارات گفت: از نظر ما و هیات نظارت بر مطبوعات این نشریه لغو مجوز شده و ادامه انتشار آن غیر قانونی است.
علی جنتی روز سه شنبه در حاشیه چهارمین جشن ایثاردر جمع خبرنگاران افزود: هیات نظارت بر مطبوعات مجوز این نشریه را صادرکرده و بنا بر تخلفات پی درپی که داشته با توجه به مفاد قانون مطبوعات با اکثریت آرای اعضا ، آن را لغو پروانه کرده است.

* واکنش به لغو کنسرت ها در مشهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قانونی خواندن برگزاری کنسرت ها در سراسر کشورها گفت ، با توجه به مزین بودن شهر مشهد به مرقد مطهر امام رضا (ع) ، اجرای کنسرت ها در این شهر مخالفانی از جمله نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی را داشت که ما به نظر ایشان احترام گذاشته و با اینکه این کنسرت ها مشکل خاصی نداشت اما از ادامه اجرای آنها در این صرف نظر کردیم.

جنتی تصریح کرد با این حال کنسرت ها در دیگر شهرهای استان خراسان رضوی از جمله سبزوار ، نیشابور ، چناران و دیگر شهرها اجرا خواهد شد و به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود که از اجرای آنها جلوگیری شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد با تمام توان به خواسته مردم برای اجرای کنسرت ها در شهرهای سراسر کشور احترام گذاشته و برای تحقق آنها تلاش خواهیم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد که البته باید توجه هم داشت که کنسرت هایی که ما برگزار می کنیم بدون مشکل است مانند همین کنسرتی که در آن آقای قربانی اشعاری با مضامین عرفانی از مولانا و ابوسعید ابوالخیر خوانده است.

* بولتن سازی علیه فیلم فروشنده

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره آخرین وضعیت پروانه نمایش و اکران فیلم های 'فروشنده' و 'مادر قلب اتمی' اظهار داشت: خودم فیلم فروشنده را دیدم فکر نمی کنم برای اکران نیاز به اصلاحیه و تغییرات داشته باشد مگر در جزئیاتی که در موسیقی و تیتراژ این فیلم ممکن وجود داشته باشد.
جنتی در پاسخ به اینکه موضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال بولتن سازی های منفی علیه فیلم فروشنده گفت: به نظرم این دوستان اول باید فیلم را ببینند و بعد اظهارنظر کنند چطور می توانند براساس شنیده ها و بدون دیدن محتوای فیلم علیه آن مطلب بنویسند.
جنتی همچنین درباره فیلم مادر قلب اتمی هم گفت: هنوز این فیلم را ندیده ام و نمی توانم اظهارنظری در این باره داشته باشم.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع :  irna.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جنیفر لوپز: دو ازدواج اولم را اصلا حساب نمی کنم!! جنیفر لوپز: دو ازدواج اولم را اصلا حساب نمی کنم!!

جنیفر لوپز می گوید که به نظر او دو ازدواج اولش اصلا یک ازدواج و تعهد واقعی به حساب نمی آید، چون کمتر از یک سال طول کشید

 
X