با انتخاب فیلم فروشنده اصغر فرهادی به عنوان نماینده ایران در اسکار 2017, داریوش مهرجویی به این انتخاب واکنش نشان داد.

داریوش مهرجویی درباره فروشنده چه گفت؟

انتخاب «فروشنده» به عنوان نماینده ایران در اسکار هشتاد‌ونهم با رای حداکثری هیئت انتخاب با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شده است. در تازه‌ترین نمونه داریوش مهرجویی کارگردان کهنه‌کار سینمایی ایران اثر تازه فرهادی را لایق این انتخاب دانست.

او در این زمینه گفت: «با اینکه موفق نشدم تمام هشت فیلم فهرست اولیه هیأت معرفی فیلم ایرانی به اسکار را ببینم اما معتقدم انتخاب فیلم «فروشنده» با توجه به ویژگی‌های فیلم و اعتبار و جایگاه اصغر فرهادی بهترین انتخاب است.

معرفی فیلم «فروشنده» به عنوان نماینده ایران در مراسم اسکار سال 2017 انتخابی شایسته و درست بود. به اعتقاد من فیلم تازه اصغر فرهادی اثری شسته و رفته و نماینده درست و حسابی برای سینمای ایران است و لایق این انتخاب. اگرچه معتقدم «فروشنده» به لحاظ شخصیت‌پردازی جای کار بیشتری دارد اما در مجموع فیلم خوبی است و نماینده‌ای شایسته از سینمای ایران در آکادمی اسکار است.»

در بخشی از فیلم «فروشنده» به کارگردانی فرهادی شخصیت عماد در کلاس درس فیلم «گاو» اثر داریوش مهرجویی را برای شاگردان خود نمایش می‌دهد. مهرجویی پیش از این درباره استفاده از تصاویر فیلم «گاو» در «فروشنده»  گفته بود: « این کار خوبی بوده که آقای فرهادی انجام داده و فیلم را در سکانسی در مدرسه برای بچه‌ها نمایش داده است.»

ایران نخستین بار با فیلم «دایره مینا» به کارگردانی داریوش مهرجویی پا به رقابت‌های اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان گذاشت.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : jamejamonline.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X