آثار امیرشهاب رضویان کارگردان و بازیگر کشورمان در آمریکا به نمایش درامده است.

نمایش آثار امیرشهاب رضویان در آمریکا

آثار امیرشهاب رضویان روز پنجشنبه ١ مهرماه ساعت ١٨ در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا ارائه شد. مینای شهر خاموش که سال 1385 با موضوع زلزله بم در بستر یک داستان عاطفی به نمایش درآمد این بار با حضور این کارگردان ایرانی در یکی از قدیمی‌ترین و معتبرین دانشگاه‌های آمریکا و جهان به نمایش درآمده و مخاطبان در خصوص آن به گفت و شنود پرداختند.

افتتاح نمايشگاه نقاشی با 12 اثر ٨٠ در ١٢٠ سانتی متری از آثار رضویان در گالری پترسون، كه محصول كارهای بيست سال گذشته این هنرمند است بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگی او در سفر او به آمریکا و کانادا است.

‎ حضور در نمایشگاه جمعی هنرمندان در گالری اشتول ورک در شهر کلن در سال 1996، چاپ یکی از نقاشی‌های او به عنوان پوستر روز جهانی مبارزه با نژاد پرستی در سال 1997 در هلند از دیگر فعالیت‌های فرامرزی او بوده است. رضویان در نقاشی سبکی منحصر به فرد دارد. وی در خصوص این سبک می گوید: «این سبک نقاشی را از کودکان یاد گرفته‌ام و جز این شیوه، در سبک دیگری قادر به نقاشی نیستم. ادعایی در طراحی و رنگ ندارم و فقط موضوع‌های را که دوست دارم و گاه بخشی از رویاها و خاطره‌هایم است نقاشی می‌کنم و از ترکیب بندی‌هایی استفاده می‌کنم که خاص خودم است. خلاصه این که آنگونه که می‌توانم نقاشی می‍کنم و ترجیح می‌دهم بی سر و صدا در فاصله فیلم‌هایم نقاشی کنم و به عبارتی دیگر در فاصله نقاشی‌هایم فیلم بسازم.»

امیرشهاب رضویان زاده 1344 در همدان، کارگردان سینماست. حاصل کارش در سینما ساخت بیش از 40 فیلم کوتاه، مستند، پویانمایی و کارگردانی 7 فیلم سینمایی به نامهای سفرمردان خاکستری (1379)، تهران ساعت هفت صبح (1381)، مینای شهر خاموش (1385)، تابستان عزیز(1388)، روزی که مینا گم شد (1390)، سفرزمان (1392) و یک دزدی عاشقانه (1394) است. رضویان در کنار کارگردانی، می نویسد، عکاسی می‌کند و گاه نقاشی می‌کند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : irna.ir

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X