جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم آسیایی بوسان کره جنوبی به یاد عباس کیارستمی به فرزندش احمد کیارستمی اهدا شد.

جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم آسیایی به عباس کیارستمی

جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم آسیایی «بوسان» به زنده یاد عباس کیارستمی تعلق گرفت و احمد فرزند این کارگردان شهیر سینمای ایران این جایزه را در کره جنوبی دریافت کرد.

در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی «بوسان» و هم ‌زمان با اهدای این جایزه، فیلم مستندی با عنوان «به یاد استاد کیارستمی» تهیه شده از سوی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و به کارگردانی مهدی گنجی برای اولین بار به نمایش گذاشته شد.

همچنین بیست ‌و ‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم آسیایی «بوسان» فیلم‌های عباس کیارستمی را در بخش ویژه‌ای نیز به نمایش گذاشته است.

«زندگی و دیگر هیچ» و «خانه دوست کجاست» به ترتیب در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه در بخش ویژه برنامه به نمایش درآمد و فیلم‌های دیگری از این کارگردان  مانند «بیست و چهار فریم»، «طعم گیلاس»، «باد ما را خواهد برد»، «زیر درختان زیتون»، «کلوزآپ»، «کپی برابر با اصل» و نیز فیلم مستند «هفتاد و شش دقیقه و پانزده ثانیه با کیارستمی» به کارگردانی یدالله صمدیان، در این بخش نمایش داده می‌شود.

یازدهمین بازار بین‌المللی فیلم آسیایی بوسان نیز صبح روز شنبه ۱۷ مهرماه به صورت رسمی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی «بوسان» (Bexco) آغاز به کار کرد و تا روز ۲۰ مهرماه در این شهر برگزار می شود.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : khabargozarisaba.ir 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X