در چند روز گذشته ساخت فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» به کارگردانی مهران مدیری با شایعه‌های گوناگونی همراه بود اما چرا مدیری فیلمبرداری فیلم جدیدش را آغاز نکرده است؟

از ساخت فیلم مهران مدیری چه خبر؟

«ساعت 5 عصر» اولین فیلم سینمایی مهران مدیری است که نویسندگی فیلمنامه آن را خشایار الوند به عهده دارد. از زمانی که مهران مدیری در برنامه «هفت» اعلام کرد که امسال این فیلم سینمایی را خواهد ساخت، خبرهای متفاوتی منتشر شده است. رفتار مهران مدیری در نشست خبری این فیلم هم باعث شد که حواشی فیلم ساخته نشده «ساعت 5 عصر» بیش از پیش شود.

در هفته گذشته خبرهایی در مورد مشخص شدن عوامل سازنده اولین فیلم سینمایی مهران مدیری منتشر شد و از سامان مقدم و محمود کلاری به عنوان تهیه کننده و فیلمبردار این فیلم یاد شد. البته انتشار این‌گونه اخبار، واکنش روابط عمومی «ساعت 5 عصر»  را هم در پی داشت و خبر آغاز پیش تولید این فیلم را تکذیب و از این‌گونه اخبار با عنوان شایعه یاد کرد.

محمد رضا فرجی مدیر کل دفتر سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی در پاسخ به این سوال که آیا مجوز کارگردانی سینمایی مهران مدیری صادر شده است، می‌گوید: «آقای مهران مدیری همچون سایر کارگردانان برای دریافت مجوز کارگردانی فیلم سینمایی تقاضای خود را به سازمان سینمایی ارائه کرده، اما هنوز مجوز کارگردانی از سوی سازمان برای آقای مدیری صادر نشده و این قضیه و در حال بررسی است.»

فرجی همچنین در مورد صدور پروانه ساخت فیلم «ساعت 5 عصر» گفت: «برای فیلم «ساعت 5 عصر» پروانه ساختی صادر نشده و آقای مدیری فیلمنامه خود را به شورای پروانه ساخت ارائه داده که فیلمنامه این فیلم هم در حال بررسی است. به لحاظ قانونی تا زمانی که پروانه ساخت فیلم‌ها تایید و صادر نشده، هیچ فیلمسازی نمی‌تواند فیلمبرداری فیلم خود را آغاز کند.»


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : icinema.ir

 
 

پربیننده های این بخش

 
X