فیگارو از گردشگران روشنفکر و کنجکاو فرانسوی را به ایران دعوت کرد!
تارنمای روزنامه پرشمارگان فیگارو با انتشار گزارشی، از گردشگران دعوت کرد که سفر به ایران و دیدن شگفتی های این کشور را از دست ندهند.

فیگارو: شگفتی های ایران را از دست ندهید! ایران, کشور تضادها

نویسنده گزارش، سفر به ایران را کشف مناظر و میراث فوق العاده این کشور و تجربه ای فراموش نشدنی اعلام می کند.
این گزارش می افزاید:

"ایران یک کشور جذاب است. اینجا قانون گردشگری عام تحمیل نمی شود؛ بلکه سفری با عطر و طعم منحصر به فرد ارایه می شود. پرشمارگان ترین روزنامه فرانسه در این گزارش، 14 تصویر از جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران همچون برداشت گل در قمصر کاشان، برج آزادی، موزه آبگینه، مقبره حافظ، مسجد شاهچراغ، دروازه ملل واقع در پرسپولیس، نقش رستم، امامزاده علی ابن حمزه در شیراز، دخمه های زرتشتیان در یزد و زیبایی فیروزه های نیشابور را به تصویر کشیده است.

تصاویر روزنامه فیگارو از ایران

تصاویر روزنامه فیگارو از ایران

فیگارو همچنین با انتشار دو لینک در گزارش خود، بهترین مسیرها برای نخستین سفر و دانستنی های لازم برای سفر به ایران را توضیح می دهد. این روزنامه فرانسوی اوایل ماه گذشته (بهمن) نیز با انتشار گزارشی، با تشریح مزیت های گردشگری کشورمان، ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال 2017 معرفی کرد و افزود:
ایران یک سال پس از لغو تحریم ها بیش از پیش میزبان گردشگران فرانسوی بوده است؛ گردشگرانی کنجکاو و روشنفکر که قدم بر کشور تضادها می گذارند و آژانس های گردشگری بر غنای فرهنگی این کشور تاکید می کنند."

در گزارش یاد شده با اشاره به آمار اتحادیه «ستو Seto» (اتحادیه شرکت های گردشگری فرانسه) آمده است:
در یک سال گذشته و پس از لغو تحریم ها علیه ایران، شاهد افزایش 144 درصدی سفرها یعنی افزایش چهار هزار نفری مشتریان سفر به این کشور بودیم. این گزارش آمار یاد شده را هرچند کم، اما در حال تبدیل شدن به یک گرایش ارزیابی و ایران را مقصد گردشگری برای کسانی معرفی می کند که دوستدار فرهنگ، هنر و ادب هستند و قصد اسکی کردن در کوه ها و آفتاب گرفتن در سواحل خلیج فارس و دریای خزر دارند.بازگشایی خط هوایی پاریس-تهران در آوریل سال گذشته میلادی (بهار 1395) از دیگر مزیت هایی است که در گزارش پیشین فیگارو به آن اشاره و به عنوان عاملی برای اضافه شدن نام ایران به فهرست مقاصد گردشگری آژانس های مسافرتی ارزیابی شده است.

گزارش روزنامه فیگارو از جاذبه های گردشگری ایران

گزارش روزنامه فیگارو از جاذبه های گردشگری ایران


بر اساس این گزارش، جاده ابریشم، هزار و یکشب و سه منطقه شیراز شهر شاعران و باغ ها، آثار باستانی و به یاد ماندنی تخت جمشید و جاذبه های زیبای اصفهان، اسطوره های ابدی ایران هستند و در این بین نباید شهر مدرن تهران را فراموش کرد. در بخش دیگری از گزارش پیشین این روزنامه فرانسوی به نقل از یکی از مدیران آژانس های گردشگری این کشور اروپایی آمده است:
مسافران ما اغلب از میراث غنی، زیبایی ها و مردم خون گرم و تحصیل کرده ایران متحیر می شوند. همگی اینها برخلاف تصور ما از ایران به عنوان کشوری بسته است و مسافران مان با تصویری متفاوت از ایران بازمی گردند.

فیگارو یادآوری کرده بود که «مسعود سلطانی فر» رئیس پیشین سازمان گردشگری ایران در سپتامبر سال گذشته میلادی (اواسط سال 1395) در مصاحبه با مجله «IFTM Top Resa» از برنامه ای ویژه برای میزبانی از200 هزار گردشگر فرانسوی خبر داده و گفته بود:
آمار گردشگران فرانسوی از هشت هزار تن در سال 2013 به 18 هزار گردشگر در سال 2015 و پیش از لغو تحریم ها افزایش یافته است که حکایت از شتاب گیری این روند دارد.

به گزارش فیگارو، دو کشور فرانسه و ایران سال گذشته میلادی توافقنامه همکاری مشترک امضاء کرده اند که بر اساس آن ایران از تجربه فرانسه در توسعه خدمات و زیرساخت های گردشگری به منظور بهود وضعیت پذیرش گردشگران، بهره می گیرد.محور دیگر این توافق دو جانبه، بر فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری برای شرکت های فرانسوی در ایران اشاره دارد.

فیگارو در گزارش پیشین خود با اشاره به اینکه احداث کنندگان هتل در ایران از معافیت مالیاتی پنج ساله بهره مند می شوند، می نویسد:
ایران برای جذب 30 میلیارد دلار درآمد گردشگری در سال 2025 برنامه ریزی کرده است و این در حالی است که این رقم در سال 2015 میلادی 9 میلیارد دلار بود.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر
seemorgh.com/culture
منبع: irna.ir