لیلا حاتمی و علی مصفا، دیشب در هنگام نمایش دوباره فیلم «لیلا» پس از ۲۰ سال، آن را اثری مهم در سینما و خاطره‌انگیز برای خودشان توصیف کردند.

آنچه لیلا حاتمی و علی مصفا در آیین دیدار لیلا گفتند!


گروه سینمای هنر و تجربه پس از ۲۰ سال، عوامل فیلم «لیلا» را بار دیگر در آیین آغاز اکران نسخه ترمیم شده این اثر سینمایی،‌ کنار هم جمع کرد و فضایی خاطره‌انگیز را برای علاقه‌مندان شکل داد. صد و چهل نهمین آیین دیدار گروه سینمایی هنر و تجربه، دیشب (چهارشنبه ۲۲ شهریور) با نمایش فیلم «لیلا»ی داریوش مهرجویی در سالن فردوس موزه سینما برگزار شد. تعداد تماشاگران در سالن موزه سینما به قدری بود که بسیاری ایستاده برنامه را دنبال کردند.

در ابتدای این مراسم، داریوش مهرجویی، کارگران فیلم «لیلا» نیز  در سخنانی خطاب به حاضران در سالن، گفت:
«از شما تشکر می‌کنم که در این شلوغی و ترافیک خیابان‌ها به این برنامه تشریف آورده‌اید. نسخه‌ای از فیلم که امشب در اینجا نمایش داده می‌شود، نسخه تصحیح‌شده و به صورت DCP درآمده فیلم است. خوشحالم که اتفاقی صورت گرفته که به واسطه آن فیلم‌های قدیمی را ترمیم کرده و نمایش می‌دهند. همچنین امیدوارم که این اتفاق برای همه فیلم‌های سینمایی ایران رخ دهد.»

سپس لیلا حاتمی در سخنانی گفت:
«دیدن دوباره فیلمی که بعد از حدود ۲۰ سال دوباره نمایش داده می‌شود برای من هیجان‌انگیز است؛ هم آنکه آقای مهرجویی کارگردان فیلم است و دیگر آنکه «لیلا» اولین فیلم من به عنوان بازیگر اصلی بود. طبیعی است هیجان‌زده باشم و خوشحالم که امشب با شما این فیلم را می‌بینم.»

در ادامه، علی مصفا هم در راستای سخنان لیلا حاتمی تاکید کرد:
«امشب برای من هم شب بسیار مهمی است. اهمیت این فیلم در تاریخ سینمای ایران برای همه مشخص است، همچنین برای شخص من هم علاوه بر افتخار همکاری با آقای مهرجویی و جدا از جنبه سینمای‌اش، اهمیت خاص دیگری هم دارد. فیلم «لیلا» سرچشمه بسیاری از خوشی‌های من و تقریبا بسیاری ناخوشی‌های من در زندگی بوده است!»

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

 

 
 

پربیننده های این بخش

 
X