توضیح رئیس صدا و سیما درباره عکس حاشیه ساز مرتبط با فتنه 88
رییس صداوسیما با بیان اینکه فتنه ۸۸ خسارتی بزرگ برای کشور بود، تاکید کرد: مسببان فتنه باید آسیب بزرگ وارد شده به کشور را جبران و عذرخواهی کنند.

موضع ما در قبال فتنه ۸۸ روشن است

دکتر عسکری که برای حضور درهیات دانشجویی فاطمه الزهرای دانشگاه شریف به این دانشگاه رفته بود، در پاسخ به سوالات صریح برخی دانشجویان در بدو ورود به این مراسم درخصوص انتشار عکسی از وی در فضای مجازی در هفته‌های اخیر، افزود:
موضع ما در قبال فتنه ۸۸ روشن و موضع رهبری معظم انقلاب است و واقعیت این است که در فتنه ۸۸ ظلم بزرگی به مردم، نظام و رهبری شده است و افرادی که در فتنه فعال بوده‌اند باید عملکرد خود را که باعث امیدواری دشمن شد جبران و صادقانه عذرخواهی کنند.

رییس صداوسیما با بیان اینکه تنها راه حفظ وحدت در کشور جمع شدن حول محور ولایت فقیه است، گفت:
این گفتمان امام خمینی (ره) است که پشتیبان ولی فقیه باشید تا به کشور آسیبی نرسد و این حرف بنده سیاسی و جناحی نیست و حرف من ملی و سخن همه مومنان و علاقه‌مندان به نظام است چرا که بیش از هر زمانی نیازمند وحدت در کشور هستیم و اقدامات حاشیه‌ای در این خصوص فایده‌ای ندارد.

رییس سازمان صداوسیما با تشکر از غیرت انقلابی نیروهای حزب الهی گفت:
آنچه که بیش از همه دارای اهمیت است حساسیت نیروهای انقلابی به این موضوع است که قابل تحسین است، من از حساسیت‌های همه این عزیزان نسبت به فرمایشات و خط قرمزهای رهبر معظم انقلاب صمیمانه قدردانی می‌کنم و این مایه دلگرمی برای همه نیروهای انقلاب است.

علی‌عسکری با اشاره به ضرورت حضورش در مراسم وداع با پیکر آیت الله راستی کاشانی تصریح کرد:
مرحوم راستی کاشانی انسانی بزرگ و به معنای واقعی ولایت مدار بود و همانگونه که رهبر معظم انقلاب از ایشان به عنوان عارف جلیل القدر و مجاهد فی سبیل الله یاد کردند در مسیر اطاعت ازامام(ره) و رهبری همواره گام برمی‌داشت و زندگی خود را وقف انقلاب کرد و به همین علت واجب التکریم است و من هم با این دیدگاه در آن مراسم در جماران شرکت کردم.

وی با بیان توضیحاتی در خصوص چگونگی حضور در این  مراسم افزود:
هنگام ورود من به این مراسم مسائلی پیش آمد که شرح و توضیحش بماند، اما ادب و آداب این جلسه اقتضا می‌کرد که من دقایقی در آنجا بمانم و به همه احترام بگذارم و این بدان معنی که برخی تعبیر کردند نیست و بعدها عکسی که منتشر شد به دنبال القا موضوعاتی غیرواقعی بود که این کار را اخلاقی نمی‌دانم.

رییس صداوسیما در پایان جمهوری اسلامی ایران را کشور امام حسین(ع)  و امام زمان (عج) خواند و گفت:
در این کشور هرکس از ولایت فاصله بگیرد برکت از زندگی‌اش می رود این را همه ما باید متوجه باشیم چرا که در تاریخ کشور چنین چیزی ثابت شده است.

علی‌عسکری ولایت فقیه و رهبری نظام را ضامن امنیت کشور و محور امور دانست و تاکید کرد اگر از رهبری و فرامین ایشان چشم بر نداریم، می‌توان به آینده روشنی امید داشت.

وی با برشمردن تاثیرات وحدت ملی بر امنیت پایدار در منطقه و جهان افزود:
در صورتی که همگرایی همه گروه‌های سیاسی در کشور وجود داشته باشد هیچ قدرتی توان مقابله با ایران را نخواهد داشت کما اینکه در حال حاضر نیز ایران به عنوان بزرگترین قدرت منطقه مطرح و در تصمیم گیری های بزرگ بین المللی موثر است.


 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: cinemacinema.ir