نشست پرسش و پاسخ فیلم «عرق سرد» به دلیل موضوع و داستانش، بحث‌های داغی را در حوزه حقوق زنان و قوانین مربوط به آن دامن زد.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر: نشست خبری فیلم عرق سرد

نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «عرق سرد» با حضور سهیل بیرقی (کارگردان)، مهدی داوری (تهیه‌کننده)،فرشاد محمدی (مدیر فیلمبرداری)، باران کوثری، امیر جدیدی، سحر دولتشاهی ، لیلی رشیدی و هدی زین‌العابدین (بازیگران) امشب (سه شنبه 17 بهمن‌) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، سهیل بیرقی درباره تفاوت‌های دو فیلم «عرق سرد» و «من» (اثر قبلی این کارگردان) توضیح داد:
«طراحی فیلمنامه این دو کار با هم تفاوت دارد. در فیلم «من» با فیلمنامه‌ای همراه با خرده‌پیرنگ روبرو بودیم و در این فیلم با یک فیلمنامه کلاسیک روبرو هستیم.»

او همچنین در واکنش به این پرسش که چرا در دو فیلمی که ساخته است، علاقه‌مند به نشان دادن زن‌های عصیانگر است پاسخ داد:
«من واقعا خودم ریشه این موضوع را نمی‌دانم و دنبالش هم نمی‌گردم. مسئله‌ای در ناخودآگاه من وجود دارد که اگر بخواهم دنبالش بگردم آن ناخودآگاهی و زیبایی‌اش را از دست می‌دهم.»

در ادامه، باران کوثری، بازیگر «عرق سرد» درباره بازی در این فیلم و کم کردن 21 کیلو وزن برای ایفای این نقش گفت:
«من خوشحالم که با وجود فیزیکی که داشتم، سهیل بیرقی به من اعتماد کرد و این نقش را به من داد. این نقش، شاه‌نقش است و از ایفای آن بسیار لذت بردم. جدا از اینکه سوژه و فیلم جذاب بود، نقشم را هم بسیار دوست داشتم.»

این بازیگر با اشاره به کارنامه بازیگری‌اش در چند سال گذشته افرود:
«سال‌هاست که انگیزه زیادی برای بازی در سینما نداشته ام و نیز انگیزه ای برای رژیم گرفتن و کاهش وزن. بیشتر وسوسه بازی در تئاتر را دارمم. بعضی از کارهای سینمایی‌ام در سال‌های اخیر تنها برای کسب درآمد بوده است. اما این فیلم به من انرژی و انگیزه کافی برای کاهش وزن و ادامه بازی در سینما را داد.»

او با اشاره به این‌که «عرق سرد» برگرفته شده از زندگی یک ورزشکار خاص نیست، گفت:
«ممنوع‌الخروجی برای ورزشکاران زن زیادی اتفاق افتاده است و تنها مربوط به خانم اردلان نمی‌شود. کسی تاکنون درباره این موضوع ادعایی نکرده است. حتی من یک بار هم خانم اردلان را ندیدم و اصرار داشتم که این شخصیت را خودم بسازم و از کسی الهام نگیرم.»

لیلی رشیدی، دیگر بازیگر «عرق سرد» هم در واکنش به اظهار نظر یکی از خبرنگاران که فیلم را فمینیستی دانست، پاسخ داد:
هر موضوعی در گذر زمان باید عوض شود، این قانون که به مرد اجازه می‌دهد همسرش را ممنوع‌الخروج کند، عقب افتاده است. ما نباید روی قوانین تاریخ گذشته اصرار کنیم، این ظلم به نسل‌های بعدی ماست.»

کارگردان فیلم درباره علت برخی از رفتار های کاراکتر اصلی فیلم گفت:
زن ها تنها قیام می کنند


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
بدرقه عزت الله انتظامی تا خانه ابدی + تصاویر
پیکر عزت الله انتظامی صبح روز 28 مرداد ماه پس از بدرقه خانواده، بستگان، هنرمندان و دوستدارانش از تالار وحدت، در قطعه هنرمندان و در کنار مرحوم خسرو شکیبایی به خاک سپرده شد


 

X