فیلم فراری که مراحل اکران خود را برای نوروز طی کرده بود، با مشکل اکران مواجه شد. علیرضا داوودنژاد کارگردان این فیلم درباره این وضعیت انتقاد می کند.

گفت و گو با علیرضا داوودنژاد در مورد مشکلات اکران فیلم فراری

علیرضا داوودنژاد با انتقاد از وضعیت اکران فیلم "فراری" گفت:

به دلایلی که در فرصت مناسب توضیح خواهم داد، چیده شدن این شرایط را برای اکران فیلمم پیش بینی می‌کردم و به مسئولان دولتی و صنفی هم هشدار داده بودم اما نسخه فیلم پیچیده شده بود.

داوودنژاد که این روزها برای فیلمبرداری فیلم «مصائب شیرین 2» در لندن به سر می‌برد،گفت:

تفصیل ماجرای اکران «فِراری» بماند برای بعد از آن که به ایران برگشتم؛ همین قدر خدمت شما عرض کنم که مسئولان پخش «هدایت فیلم» که می‌گویند در آخرین روزها معلوم شد که فیلم اکران می‌شود و به همین دلیل نتوانسته‌اند برای آن بیش از یک سالن در شهرستان و چهارده سالن در تهران فراهم کنند، این گونه نیست.

علیرضا داوودنژاد درباره روال اکران فیلم فراری برای نوروز 97 گفت :

حدود چهارماه قبل در دفتر «هدایت فیلم» و با حضور بنده و اقایان شایسته، کوثری و شاهسواری جلسه‌ای تشکیل شد و در آنجا برای اکران عید «فِراری» با سرگروهی سینما «آزادی» و یا سینما «کوروش» قرار قطعی گذاشته شد و حتی با آقای سرتیپی تماس تلفنی صورت گرفته شد و بنده با ایشان هم صحبت کردم و پرونده اکران فیلم برای نوروز ٩٧ بسته شد و مسئولان سازمان سینمایی هم در جریان قرار گرفتند.

علیرضا داوودنژاد کارگردان فیلم فراری بیان نمود :

پس برای محروم ماندن «فِراری» از سر گروه‌های معمول و سالن کافی از جمله نداشتن حتی یکی از پنج سالن پردیس آزادی باید به دنبال دلایل دیگری بود. فیلمی که در ٩٤ تولید شده و درفجر ٩٥ هشت کاندید داشته و چهار جایزه گرفته و ازماهها قبل مسئولان صنفی و دولتی در جریان اکران نوروزی آن هستند فرصت گرفتن سر گروه و سالن را نداشته اما فیلم‌هایی که همین امسال تولید شده‌اند فرصت داشته‌اند که سرگروه بگیرند و در تهران و شهرستان به ده‌ها سالن دست پیدا کنند. متاسفانه هنوز نتوانسته ام به لیست سالن‌ها و سانس‌های نمایش فیلم دسترسی پیدا کنم؛ ولی امیدوارم به زودی از مسافرت برگردم و بتوانم مشروحا از زمینه‌ها و دلایل وقوع این ترتیب از ماجرا گفت‌وگو کنم.

بازیگران و عوامل فیلم فراری :

 • کارگردان: علیرضا داوودنژاد
  نویسنده: کامبوزیا پرتوی
  تهیه‌کننده: جهانگیر کوثری

  بازیگران:
  محسن تنابنده
  ترلان پروانه
  سیامک صفری
  سیما تیرانداز
  رضا داوودنژاد
  محمدرضا داوودنژاد
  اقدس سعادت رضایی
  علی داوودنژاد
  کامیار نیازناک
  سجاد سپهری شکیب
  احمد یاوری
  میترا تبریزی
  علی رستگاری
  حسن کریم خان زند
  یاس نوروزی

جوایز و افتخارات فیلم فراری :

در جشنواره سال گذشته موفق به کسب چهار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای محسن تنابنده، سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران،‌ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه (کامبوزیا پرتوی) و سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری (پرویز آبنار) شد.

خلاصه‌ فیلم «فراری»:

گلنار (ترلان پروانه) در پی یافتن یک ماشین فراری قرمز به تهران می‌آید تا شاید به آرزوهای خود برسد. نادر (محسن تنابنده) با آگاهی از موقعیت گلنار تلاش می کند او را به واقعیتهای زندگی برگرداند اما...


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X