ads-culture-top-1
seemorgh-All-Top-Content
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر

اولین فیلم سینمایی در عربستان پس از ۳۵ سال روی پرده رفت و بلیط های آن در عرض ۱۰ دقیقه تمام شد.

اکران فیلم امریکایی پلنگ سیاه در سینمای عربستان

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، برای نخستین بار در ۳۵ سال گذشته یک فیلم در عربستان به روی پرده سینما رفت. این فیلم آمریکایی به نام «پلنگ سیاه» برای اهالی سینما پخش شد. سایت شرکت آمریکایی"AMC" اعلام کرد که بلیط‌های نمایش اول این فیلم تنها برای خانواده‌ها است تا به زودی این فیلم برای عموم مردم نیز پخش شود. شایان ذکر است که قیمت یک بلیط برای تماشای این فیلم به ۲۰ دلار رسید.

چهارشنبه عواد بن صالح العواد، وزیر فرهنگ و رسانه عربستان در حضور مسؤولین، دیپلمات‌ها و کارشناسان بین المللی و عرب ازجمله آدام آرون، رئیس اجرائی شرکت AMC بزرگترین خانه سینمایی جهان را در شهر ریاض افتتاح کرد. عربستان طی چند سال اخیر شاهد تغییرات چشمگیری در قوانین و آداب وسنت خود بوده، از جمله این تغییرات ساخت سینما، دادن اجازه رانندگی به زنان و حضور آنها در ورزشگاه‌ها است. بر اساس قراردادی که در ماه دسامبر سال گذشته میلادی میان عربستان و شرکت آمریکایی AMC امضا شد قرار است تا ۵ سال آینده ۴۰ سالن سینما در ۱۵ شهر مختلف عربستان ساخته شود. بازگشایی سینماها در عربستان بخشی از برنامه "اصلاحات" محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی است.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


 نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ads-culture-left-1
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
نویسنده ای که از تاریکی می آید!
هاروکی موراکامی زاده ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹، نویسنده برجسته ژاپنی و خالق رمان کافکا در کرانه و مجموعه داستان بعد از زلزله است. داستان‌های او اغلب نهیلیستی و سوررئالیستی و دارای تم تنهایی و ازخودبیگانگی است

 
X