آنجلینا جولی برای انجام یک سری برنامه های خاص که مربوط به معرفی حقیقت به کودکان و نوجوانان می شود به بی بی سی BBC پیوست

 آنجلینا جولی با BBC کار می کند

 این بازیگر هالیوود و فعال حقوق بشر به عنوان تهیه کننده مامور همکاری با شبکه جهانی بی بی سی شده است تا برای بچه های برنامه های اموزشی اجرا کند.

جولی در فکر این است که با شرکت در برنامه های جدید Our World  باعث پیشرفت سواد رسانه ای بین عموم شود.

این بازیگر و فعال حقوق بشر در مورد نیاز مردم به منابع خبری مورداعتماد که زیر سایه خبرهای دروغ قرار گرفته اند صحبت کرد.

او گفت اهیمت زیادی دارد که  به نسل بعدیمان خبرهای درست موثر، حقیقت و اخبار واقعی  حوادث را معرفی کنیم. اما اصلا هیچ زمانی برای این کار اختصاص داده نشده است.

 آنجلینا جولی,بی بی سی,همکاری با بی بی سی,عکس  آنجلینا جولی

همکاری  آنجلینا جولی با بی بی سیبچه های ما در معرض اخبار گوناگون قرار می گیرند؛ اما مهم ایسن است که خبرهای واقعی را از جعلی تشخیص دهند و البته منبع مورد اطمینانی برای این کار وجود ندارد.
من به عنوان یک مادر با افتخار به سرویس جهانی بی بی سی پیوسته و اولین قدم را برمی دارم. برای من اهمیت زیادی دارد که این پروژه جهانی شودو به نوجوانان در کشورهای مختلف کک کرده تا با هم ارتباط برقرار کرده و آگاهی شان را بالاتر برده و خبرهای بین اللملی را از شبکه های درست بشنوند.
این برنامه برای کودکان بین 7 تا 12 سال طراحی شده است و در تلاش است آگهی بین اللمی را بالا برده و ابزارهای تشخیص رسانه های موثق را فراهم اورد.

بی بی سی اعلام کرد در تلاش است این برنامه را در سراسر جهان برای بالا بردن اگاهی رسانه ای کودکان اجرا کند.

جیمی انگوس مدیر بخش جهانی بی بی سی اضافه کرد: هیچ پدر و مادری نمیتواند به طور کامل فرزندش را از خبرهای کذب دور نگه دارد.  اما ما می خواهیم ابزاری فراهم اوریم که این کودکان بتوانند خبرهای درست را از نادرست تشخیص داده و تعمق انتقادی را بین دیگران ترویج دهند.

این هنرپیشه سرشناس، در پاسخ به سوال بی‌بی‌سی درباره احتمال ورودش به عرصه سیاست گفت "فعلا" ترجیح می‌دهد در این باره سکوت کند. خانم جولی اما توضیح داد: "۲۰ سال پیش به این سوال می‌خندیدم اما همیشه گفته‌ام هرجا که به من نیاز داشته باشند خواهم رفت. نمی‌دانم که برای سیاست شخص مناسبی باشم اما همیشه به شوخی گفته‌ام که معلوم نیست چه چیزی در آستین دارم".

آنجلینا جولی گفت من با دولت می‌توانم کار کنم، با نظامیان هم می‌توانم کار کنم. من جای جالبی قرار دارم؛ کارهای زیادی انجام می‌دهم، بدون آن که عنوانی داشته باشم یا آن کار مربوط به من یا سیاست‌هایم باشد.

 

بیشتر بدانید : واکنش برد پیت به شکایت آنجلینا جولی

بیشتر بدانید : آنجلینا جولی و برد پیت بالاخره توافق کردند!

بیشتر بدانید : آن جملاتی از آنجلینا جولی که تفاوتش را از ستارگان دیگر آشکار میکند!

بیشتر بدانید : افشاگری آنجلینا جولی از خاطره مورد تجاوز قرار گرفتن...تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

 
 

پربیننده های این بخش

 
X