وقتی رسانه‌ها بدون اندکی تحقیق مطالب را بازنشر می‌دهند نتیجه‌اش معرفی برادر بزرگتر خسرو شکیبایی به جای محمدرضا شجریان می‌شود

عکس قدیمی از دیدار خسرو شکیبایی با برادر بزرگترش

سه سال پیش عکسی از خسرو شکیبایی کنار برادرش در صفحه اینستاگرام پوریا شکیبایی منتشر شد. این تصویر یک ویژگی جالب داشت، شباهت برادر خسرو شکیبایی به محمدرضا شجریان استاد آواز ایران که شاید در نگاه اول هر کسی را به اشتباه بیاندازد.

اما با توضیحات کاملی که پوریا شکیبایی کنار عکس نوشته بود، امکان خطا از بین می‌رفت مگر اینکه کسی از این موضوع دنبال دوختن قبای دیده شدن برای خود باشد. با تمام این تفاسیر در فضای مجازی و حساب‌های کاربری بی‌اطلاع که متر و معیار مشخصی برای رفتار ندارند مواجه شدن با تیترهایی از قبیل «عکس زیر خاکی شجریان و خسرو شکیبایی در دهه ۶۰» دور از انتظار نیست. آنچه دور از انتظار است دیدن این عناوین در رسانه‌های رسمی کشور و بازنشر قارچ‌گونه آن‌ها است.

در تازه‌ترین نمونه باز هم از چند روز گذشته این تصویر با عنوان «محمدرضا شجریان و خسرو شکیبایی» دست به دست می‌شود. برای یادآوری پست سه سال پیش پوریا شکیبایی را بازنشر می‌دهیم که در آن توضیحات کامل درباره این عکس موجود است.

پوریا شکیبایی می‌نویسد:
«این عکس قدیمی متعلق به یکی از دیدارهای پدر با برادر بزرگشان است. پدر بسیار ذوق زده می شدند وقتی با "داداش" ملاقات می کردند، چون بیشتر در لاک خود بودند و با فامیل ارتباط نداشتند، دیدار با برادر بزرگتر برای ایشان خیلی مهم بود..از خنده ی ایشان می شود فهمید که چقدر ذوق زده هستند. عموجان هم که نقش برادرِ داناتر و بزرگتر را خیلی خوب بازی می کردند و در مرشدی همیشه سنگ تمام می گذاشتند.»
 

خسرو شکیبایی در کنار برادر بزرگش,اینستاگرام پوریا شکیبایی,خسرو شکیبایی
خسرو شکیبایی در کنار برادر بزرگش


بیشتر بدانید : خسرو شکیبایی، زاده خاک پاک تهرون...

بیشتر بدانید : بازیگرانی که طعم خوانندگی را هم چشیدند!

بیشتر بدانید : گفت‌وگو با همسر و پسر خسرو شکیبایی : ۱۰ سال بعد از مرگی که هنوز باورش نکرده‌اند

بیشتر بدانید : بیوگرافی و عکس های خسرو شکیبایی + سخنان و کلیپ های دکلمه


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 
 

پربیننده های این بخش

 
X