سیمرغسیمرغ
تازه ترین های اخبار فرهنگ و هنر

یکی از نقاشی‌های مشهور پیکاسو که ۲۰ سال پیش ربوده شده بود، پیدا شد

استفاده از تابلوی پیکاسو به عنوان پرداخت غیرقانونی مواد مخدر!!!

مردی هلندی به نام آرتور برند که به «ایندیانا جونز دنیا هنر» ملقب است، توانسته یکی از نقاشی‌های پابلو پیکاسو که ۲۰ سال پیش به سرقت رفته بود را پیدا کند. او می‌گوید این نقاشی سال‌ها در دنیای خلافکاری زیرزمینی هلند چرخیده و پیش از آن در سال ۱۹۹۹ از قایق تفریحی یکی از شیخ‌های عرب دزدیده شده بوده است.

اثر Buste de Femme ملقب به «دورا مار» در سال ۱۹۳۸ کشیده شد و حالا ارزشی معادل ۲۵ میلیون یورو دارد. دورا مار به مدت هفت سال شریک زندگی پابلو پیکاسو بود. این نقاشی تا زمان مرگ او در سال ۱۹۷۳ در خانه‌اش آویزان بود.

آقای برند سال گذشته هم وقتی خبرساز شده بود که توانست یک موزائیک بیزانسی از سن مارک را ردیابی کند. این اثر در دهه هفتاد میلادی از کلیسایی در قبرس به سرقت رفته بود. او همچنین در سال ۲۰۱۵ وقتی که توانست دو مجسمه برنزی به نام «اسب‌های هیتلر» را که توسط مجسمه‌ساز نازی جوزف توراک درست شده بودند پیدا کند، به شهرت بین‌المللی رسید.

او به خبرگزاری‌ای‌اف‌پی گفت:« این نقاشی پیکاسو سال‌ها دست به دست شده و اغلب به عنوان پرداخت غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته است. بعضی مواقع در یک معامله مواد مخدر دیده می‌شد و بعد چهار سال بعد در یک معامله سلاح به چشم می‌خورد. همه فکر می‌کردند نابود شده است و این اتفاقی است که برای ۹۰ درصد از آثار هنری به سرقت رفته شده می‌افتد، چون نمی‌توان جایی آن را برای فروش گذاشت.»

جست‌وجوی آقای برند برای این نقاشی در سال ۲۰۱۵ شروع شد. آن موقع او شنید یکی از نقاشی‌های پیکاسو که از یک کشتی به سرقت رفته بود، دارد در دنیای زیرزمینی هلند دست به دست می‌چرخد. او آن موقع نمی‌دانست کدام نقاشی است. بعد از چند سال جست‌وجو، وی بالاخره موفق به کشف هویت نقاشی شد و بعد از آن با تمام افرادی ارتباط برقرار کرد که فکر می‌کرد ممکن است غیرعمد آن را خریداری کرده باشند.
بالاخره اوایل همین ماه، نماینده یک تاجر هلندی با او تماس گرفت و گفت: «موکل او این نقاشی را در اختیار دارد». او گفت: «آن تاجر فکر می‌کرد نقاشی پیکاسو را در یک معامله قانونی خریداری کرده است. مشخص شد معامله قانونی و نقاشی واقعی بوده، اما روش پرداخت قانونی نبوده است.»

پلیس فرانسه و هلند گفته‌اند مالک آخر نقاشی را مورد پیگرد قانونی قرار نمی‌دهند. این نقاشی حالا در اختیار یک شرکت بیمه قرار دارد که تصمیم می‌گیرد باید با آن چه کار کند. 

 

بیشتر بدانید : یک برقکار تابلوهای پیکاسو را دزدید!!

بیشتر بدانید : تابلوهای پیكاسو در اسپانیا (گزارش تصویری)

بیشتر بدانید : فاش شدن راز تصویر زنی که زیر شاهکار پیکاسو پنهان شده بود

بیشتر بدانید : تابلوی پیکاسو در امارات به نمایش در می آید

بیشتر بدانید : سرقت شاهکار پیکاسو از موزه پاریس

بیشتر بدانید : تابلو 50 میلیون دلاری پیکاسو در برزیل پیدا شدگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: javanonline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
روز چهارم جشنواره و استقبال پرشور مردم از نیکی کریمی! + عکسروز چهارم جشنواره و استقبال پرشور مردم از نیکی کریمی! + عکس

پردیس چارسو به عنوان کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر، هر روز شاهد حضور چهره‌های سینمایی است. از چهره های مطرح حضور نیکی کریمی در روز چهارم جشنواره جهانی فجر بود

ads-culture-left-2
 
X