جایزه ویژه جشنواره خارجی به فیلمی با بازی فاطمه معتمدآریا و سعید آقاخانی
جایزه ویژه هیات داوران ششمین جشنواره سینمایی طرابلس، به فیلم «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی و بازی فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی رسید

فیلم «بنفشه آفریقایی» برنده جایزه جشنواره سینمایی طرابلس

«بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی در ادامه حضور بین‌المللی خود در جشنواره‌های جهانی، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره طرابلس لبنان را از آن خود کرد.

معتمدآریا در بنفشه های افریقایی,فیلم فاطمه معتمدآریا در طرابلس
«بنفشه آفریقایی» برنده جایزه جشنواره طرابلس

«بنفشه آفریقایی» در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشت و موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران به عنوان بهترین فیلم شد. این جشنواره که از نهم تا نوزدهم ژوئن (۱۹ تا ۲۹ خرداد) در شهر طرابلس لبنان برگزار می‌شود از سال ۲۰۱۴ با هدف ارائه تصویری نو از این شهر در قالب رویدای سینمایی و در سه بخش داستانی، مستند و فیلم کوتاه آغاز به کار کرده است. فیلم‌های «شناور» محصول مشترک ایتالیا، بوسنی و آمریکا، «فریدا» محصول مشترک مکزیک و کاستکاریکا، «تیراندازی» از کشور مصر، «بمب مقدس» محصول مشترک یونان، آلبانی و قبرس، «برج» محصول مشترک فرانسه، سوئد و نروژ از رقبای «بنفشه آفریقایی» در این جشنواره بودند.

فاطمه معتمدآریا در فیلم «بنفشه آفریقایی»
فاطمه معتمدآریا در فیلم «بنفشه آفریقایی»


«بنفشه آفریقایی» داستان شکو، زنی میان‌سال است که متوجه می­‌شود همسر اولش فریدون توسط فرزندان‌شان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می­‌گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می­‌کند که در زندگی با رضا هم تأثیر می­‌گذارد و اتفاقات تازه­ای در زندگی هر سه رخ می­‌دهد.

فاطمه معتمدآریا، رضا بابک و سعید آقاخانی، بازیگران دومین ساخته مونا زندی حقیقی به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری هستند.
بنفشه آفریقایی

 

بیشتر بدانید : هنرمندانی که در جشنواره فجر 97 تقدیر می شوند

بیشتر بدانید : فیلم های ایرانی راه یافته به جشنواره جهانی فجر

بیشتر بدانید : صحبت‌های بی پرده فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم فجر

بیشتر بدانید : احساسات فاطمه معتمدآریا زمانی که اجازه کار کردن نداشت

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir