علیرضا مفتخری مظاهری پس از صحبت‌های مسعود فراستی در برنامه هفت مبنی بر لمپن نامیدن مخاطبان "مطرب" از این منتقد سینما به دادسرای عمومی و انقلاب تهران شکایت کرد

پاسخگویی آقای منتقد برای واژه "لمپن"

 علیرضا مفتخری مظاهری حقوقدان و از اهالی رسانه بعد از صحبت‌های مسعود فراستی در برنامه هفت مبنی بر لمپن نامیدن مخاطبان "مطرب" از این منتقد سینما به دادسرای عمومی و انقلاب تهران شکایت کرد.

او در بخشی از متن شکایتش آورده:

"اینجانب با عنایت به اینکه معنی واژه ( لمپن ) در فرهنگ لغات به معنی ((لات – پست –باجگیر-خبرچین –{پا انداز به مفهوم قواد - دلال محبت})) می باشد. بدلیل اینکه اینجانب مخاطب فیلم مطرب بوده ام به جرم تهمت ، توهین که مصداق مسلم اعلام آقای فراستی در لمپن خطاب کردن مخاطبان فیلم مطرب می باشد ، وفق ماده 608 ق.م.ا از ایشان شکایت می نمایم .

 همچنین اگر منظور ایشان انتساب معانی ضد اخلاقی کلمه لمپن باشد از ایشان بابت انتساب واژه کثیف لمپن به اینجانب و به دلیل اینکه این موضع از اساس کذب می باشدو نامبرده از اثبات ادعای خود در محاکم قانونی عاجز مانده است و مستندی در این زمینه ارایه نداده است، با تقدیم این شکوائیه و با عنایت به ادلة اینجانب که عبارت از متن های پیوستی و منتشر شده در نشریات و سایت های مختلف می‌باشد، تعقیب و مجازات نامبرده به اتهام افترا ، هتک حرمت را نیز به استناد ماده 697 و تبصره آن در قانون مجازات اسلامی مورد استدعاست"


بیشتر بدانید : لادن طباطبایی: به اسم نقد فحش نامه چاپ می کنند! + عکس

بیشتر بدانید : تمام افرادی که مسعود فراستی به آنها حمله کرده از محسن چاوشی تا...

بیشتر بدانید : نقد تند مسعود فراستی به فیلم فروشنده: فروشنده ماقبل فیلم بد است!

بیشتر بدانید : نقد فیلم "مطرب": کوششی بیهوده برای خنداندن مخاطب؟! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: سینما دیلی


 
 

پربیننده های این بخش

 
X