تغییر برنامه اسکار برای ادای احترام به کرک داگلاس
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد در مراسم اعطای این جوایز و در بخش یادبودها به «کرک داگلاس» ستاره عصر طلایی هالیوود ادای احترام خواهد کرد

یادبود کرک داگلاس در مراسم اسکار 2020

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار اعلام کرد در مراسم اعطای این جوایز و در بخش یادبودها به «کرک داگلاس» ستاره عصر طلایی هالیوود ادای احترام خواهد کرد.

«کرک داگلاس» اسطوره سینمای هالیوود و یکی از آخرین بازماندگان عصر طلایی هالیوود که در سن ۱۰۳ سالگی درگذشت، به بخش یادبود نود و دومین دوره جوایز اسکار اضافه شد.

برنامه یادبود جوایز اسکار که برای مراسم نهایی بامداد دوشنبه کاملا برنامه‌ریزی شده بود با درگذشت «کرک داگلاس» در دقایق پایانی مورد بازبینی قرار گرفت و شامل ادای احترام به این چهره کهنه‌کار سینمای جهان نیز خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که آکادمی اسکار برنامه ویژه دیگری برای ادای احترام به «کرک داگلاس» در مراسم اسکار ترتیب داده است یا خیر.

آکادمی اسکار در سال‌های گذشته برای لحاظ نکردن نام برخی چهره‌ها و سینماگران در کلیپ ویژه درگذشتگان مورد انتقاد قرار گرفته بود. «استنلی دونان» کارگردان فیلم معروف «آواز در باران» و سینماگران نامزد اسکاری چون «سوندرا لاک» و «کارول چانینگ» از جمله چهره‌هایی بوده‌اند که نامشان در برنامه یادبود مراسم اسکار لحاظ نشده بود.

«کرک داگلاس» در طول شش دهه فعالیت سینمایی خود از دهه ۱۹۴۰ تا سال ۲۰۰۰ میلادی در بیش از ۷۵ فیلم مقابل دوربین رفت. او سه بار برای فیلم‌های «قهرمان» (۱۹۴۹)، «بد و زیبا» (۱۹۵۲) و «شور زندگی» (۱۹۵۶) نامزد جایزه اسکار شد اما نتوانست موفق به کسب جایزه شود. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار سرانجام در سال ۱۹۹۶ جایزه افتخاری‌اش را به پاس نیم قرن فعالیت هنری به «کرک داگلاس» اعطاء کرد.
 

بیشتر بدانید : «کرک داگلاس» از جوانی تا پیری در گذر زمان به روایت تصویر!!

بیشتر بدانید : کرک داگلاس اسطوره دوران طلایی هالیوود درگذشت + عکس

بیشتر بدانید : نامزدهای اسکار 2020 معرفی شدند + عکس

بیشتر بدانید : برد پیت، دی کاپریو و شارلیز ترون در مهمانی اسکار 2020 + تصاویر

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir