واکنش مسعود کیمیایی به اظهارات تند شهاب حسینی
جواد نوروزبیگی‌ علت حضور نداشتن کیمیایی  در نشست خبری فیلم "خون شد" را آزردگی او از اتفاق‌های شب گذشته در نشست فیلم "شین" با حضور شهاب حسینی دانست

دلیل لغو نشست خبری فیلم «خون شد» کیمیایی، اعلام شد

عصر یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه فیلم «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد اما نشست مطبوعاتی این فیلم به دلیل نیامدن مسعود کیمیایی برگزار نشد.

فرزاد حسنی در ابتدای نشست خبری فیلم «دشمنان»، در ارتباط با دلیل عدم برگزاری نشست فیلم «خون شد» توضیح داد: «مسئولان برگزاری جشنواره، عدم حضور آقای کیمیایی را علت برگزار نشدن نشست عنوان کردند. به این دلیل که برگزارکنندگان، مولف و صاحب معنوی فیلم را کارگردان می‌دانند و در نشست خبری اکثر سوال‌ها معطوف به کارگردان است، نشست این فیلم را لغو کردند.»

جواد نوروزبیگی‌ علت حضور نداشتن کیمیایی را آزردگی او از اتفاق‌های شب گذشته در نشست فیلم "شین" با حضور شهاب حسینی دانست،‌گفت: ما آمادگی داشتیم در جلسه پرسش و پاسخ حضور داشته باشیم و به سوالات جواب بدهیم، اما  فکر می کنم صندلی خالی آقای کیمیایی هم مساله شده است.


او افزود: اینجا اجازه میدهند، همکاران ما دیشب بنشینند و آقای کیمیایی را تحقیر کنند اما فیلمش را نقد نکنند در حالی که توقع ما بود اجازه دهند عوامل فیلم که در خدمت این بزرگوار بودیم، اینجا حرف بزنیم. آقای کیمیایی با بخش خصوصی فیلم ساخته و چه بد و چه خوب به هر حال یک فیلم ساخته است. خیلی ها با بودجه کلان فیلم ساختند و اینجا همه جور امکانی به آنها داده شده است. ما دوست داشتیم در اینجا به بخش خصوصی و به آقای ‌کیمیایی پیر سینمای ایران اهمیت داده شود چون فیلمش واقعا عالی بود.

بیشتر بدانید : حمله بی سابقه شهاب حسینی به مسعود کیمیایی در جشنواره فجر + عکس

نوروزبیگی ادامه داد: میدانیم چه کار ویژه‌ای ارائه کرده و حتما در اکران موفق خواهد شد. این رسالت شما(خبرنگاران) است که صدای آقای کیمیایی باشید و فیلم را چه با نقد مثبت چه منفی تحلیل کنید. من که اینجا تریبونی برای صحبت کردن نداشتم اما وظیفه ام به عنوان تهیه کننده این بود که در خدمت آقای کیمیایی باشم.

دیشب به آقای حسینی موقعیت دادند که حرف بزند وحالا که آقای کیمیایی نیستند باید این موقعیت را به من و دیگر همکارانش که در اینجا هستند، بدهند که برای آقای کیمیایی حرف بزنیم. آقای کیمیایی قرار نیست تخریب شود بلکه باید فیلمش نقد شود. اینجا مکانی است برای نقد فیلم نه تخریب آدمها و هنرمندان؛ ماموریت این سینما هم فقط همین است.

نوروزبیگی‌ گفت: اگر عزیزی اینجا می آید و بزرگ سینما را تخریب می‌کند، به نظرم شما هم کوتاه آمده‌اید. من تهیه‌کننده این فیلم هستم و پای آن می ایستم اما این وسط آقای کیمیایی نباید تخریب شود. آقای کیمیایی آزرده است و ‌دیشب داشتند تصمیم می‌گرفتند که بیایند، اما همین ویدئوها (از حرفهای شهاب حسینی) که پخش شد ساعت یک شب به من زنگ زدند و گفتند با این وضعیت من بیایم؟ ببین چه کسی این وضعیت را به وجود آورده که کیمیایی را تخریب کند؟ من چطور به چنین مراسمی بیایم؟

محمدصادق رنجکشان به عنوان مجری طرح و سرمایه‌گذار در این پروژه حضور دارد و سعید آقاخانی، سیامک انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق‌نورد، سیامک صفری و ... گروه بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بدانید : چهره برآشفته و غضبناک شهاب حسینی در جشنواره فجر 98 + تصاویر

بیشتر بدانید : فیلم جدید مسعود کیمیایی کلید خورد + اولین عکس از فیلم

بیشتر بدانید : ماجرای تحریم اعتراضی مسعود کیمیایی و مخالفت تهیه کننده + عکس

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir