ادای احترام اسکار به "کرک داگلاس" و "برایانت"
بخشی از مراسم نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکاربه ادای احترام به درگذشتگان اختصاص داشت و از «کوبی برایانت» و «کرک داگلاس» یاد شد

ادای احترام اسکار 2020 به «برایانت»‌ و «داگلاس»

«کوبی برایانت» بسکتبالیست مشهور آمریکایی که دریافت یک جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن کوتاه را در کارنامه داشت، چندی پیش طی حادثه سقوط هواپیما جان خود را از دست داد.

مراسم ادای احترام به «برایانت» با نمایش تصویر و نقل قولی از این اسطوره «ان بی ای» آغاز شد. همچنین «متیو ای چری» کارگردان و بازیکن سابق فوتبال آمریکایی که جایزه بهترین انیمیشن کوتاه این دوره از جوایز اسکار را برای انیمیشن «عشق مو» دریافت کرد،‌ حین سخنرانی جایزه خود را به «‌کوبی برایانت» تقدیم کرد.

«اسپایک لی» کارگردان مشهور آمریکایی نیز با کت و شلوار بنفشی که شماره پیراهن «‌برایانت» بر روی آن نقش بسته بود در فرش قرمز این مراسم به این بازیکن بسکتبال ادای احترام کرد.

دست‌ اندرکاران این مراسم ناچار شدند برای ادای احترام به «کرک داگلاس» بازیگر مشهور به «اسپارتاکوس هالیوود» تغییرات لحظه‌آخری در روند این بخش از مراسم ایجاد کنند.

«کرک داگلاس» سه دوره نامزدی اسکار و دریافت جایزه یک عمر دستاورد حرفه‌ای اسکار در سال ۱۹۹۶را در کارنامه داشت.

 با این حال نادیده گرفتن هنرمندانی همچون «لوک پری»، «سید هیگ» و «کامرون بویس»  در مراسم ادای احترام اسکار، واکنش طرفداران این افراد در فضای مجازی را به دنبال داشت.

«‌لوک پری» که در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» نیز بازی کرده بود، ماه مارس در سن ۵۲  سالگی درگذشت.  «‌سید هیگ» نیز که به عنوان ستاره فیلم‌های ترسناک شناخته می‌شد ماه سپتامبر در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

«اورسن بین» هنرپیشه،‌ نویسنده و  کمدین آمریکایی که روز جمعه در سن ۹۱ سالگی درگذشت نیز از جمله افرادی بود که در مراسم ادای احترام اسکار نادیده گرفته شد.

بیشتر بدانید : شوک هالیوود از مرگ بسکتبالیست برنده اسکار!

بیشتر بدانید : کرک داگلاس اسطوره دوران طلایی هالیوود درگذشت + عکس

بیشتر بدانید : تغییر برنامه اسکار برای ادای احترام به کرک داگلاس

بیشتر بدانید : اسکار شگفتی ساز 2020: انگل جوایز را درو کرد/ ناکامی اسکورسیزی + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: هالیوود ریپورتر