تتت

نیکیتا پرل والیگوا، که برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی «ملکه کاتوه» محصول سال ۲۰۱۶ دیزنی شناخته می‌شود در گذشت

بازیگر دیزنی در اثر تومور مغزی درگذشت

به نقل از گاردین، با تایید چندین منبع خبری نیکیا پرل والیگوا، بازیگری که در فیلم سینمایی کمپانی دیزنی به نام «ملکه کاتوه» در ژانر بیوگرافی نقش آفرینی کرده بود در سن ۱۵ سالگی درگذشت.

او که در این فیلم سینمایی نقش به یاد ماندنی یک دانش آموزش اوگاندایی را بازی می‌کرد در بیمارستانی واقع در کامپلا، پایتخن اوگاندا جان خود را از دست داد. به گفته این سایت دلیل مرگ وی تومور مغزی بوده است.

او در سال ۲۰۱۶ درمان خود را آغاز کرده بود و به نظر می‌رسید که درمان شده است، اما در سال ۲۰۱۹ یک تومور دیگر در مغز او پیدا شد.

میرا نایر کارگردان فیلم سینمایی «ملکه کاتوه» برای درمان وی تلاش‌هایی از جمله تامین مالی برای درمان انجام داده بود.

این بازیگر جوان، در فیلم «ملکه کاتوه» نقش دختری به نام گلوریا را ایفا می‌کرد. او دوست نزدیک شخصیت اصلی فیلم یعنی فیونا موتسی بود و به او آموخت چگونه می‌تواند شطرنج بازی کند. این فیلم داستان زندگی واقعی موتسی بود، کسی که یکی از موفق ترین بازیکن‌های شطرنح اوگاندا بود. در سابقه او سه قهرمانی در مسابقات این کشور و همچنین ۴ جایزه از المپیاد بین المللی شطرنج ثبت شده است.

لوپتیا نیونگو و دیوید اویلوو بازیگران این فیلم سینمایی بودند که در نقش مادر و معلم شطرنج شخصیت اصلی فیلم نقش آفرینی کردند.

این فیلم سینمایی در اوگاندا مورد استقبال قرار گرفت، افراد جوانی که تجربه بازیگری نداشتند در کنار بازیگرانی همچون نیونگو که سابقه دریافت جایزه آکادمی اسکار دارد، قرار دارد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X