تتت

بنا به گزارش برخی رسانه‌ها محمد رسول‌اف،‌ فیلمساز ایرانی که چند روز گذشته خرس طلای جشنواره برلین را از آن خود کرد، برای اجرای حکم‌ یک سال زندانش به دادسرای فرهنگ و رسانه فراخوانده شد

 


فیلم «شیطان وجود ندارد»، ساخته محمد رسول‌اف، روز ۱۰ اسفند به عنوان بهترین فیلم هفتادمین جشنواره فیلم برلین معرفی شد و خرس طلایی این جشنواره به آن تعلق گرفت.

بیشتر بدانید : "شیطان وجود ندارد" بهترین فیلم جشنواره برلین 2020 + عکس و معرفی برندگان برلیناله

رسانه ی ایران وایر درباره احضار رسول اف به دادسرای فرهنگ و رسانه چنین نوشته:

«محمد رسول‌اف»، برای اجرای حکم یک سال زندانش به دادسرای فرهنگ و رسانه فراخوانده شد. سه روز پیش، فیلم «شیطان وجود ندارد» آخرین ساخته‌ این کارگردان ایرانی به‌عنوان بهترین فیلم هفتادمین جشنواره فیلم برلین انتخاب  شد و خرس طلایی این جشنواره را از آن خود کرد. 

محمد رسول‌اف ممنوع‌الخروج است و نتوانست در این جشنواره شرکت کند. او مردادماه امسال به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

بیشتر بدانید : خرس طلای برلین در دستان باران رسول اف در غیاب پدرش محمد رسول اف + تصاویر دیدنی

آقای رسول‌اف در مصاحبه ای گفته بود که در جریان بازجویی‌ها درباره سه فیلم آخرش یعنی «به امید دیدار» که درباره زندگی یک وکیل است، «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» که به موضوع قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران در دهه ۷۰ پرداخته و «لرد» مورد پرسش و بازخواست قرار گرفته است. 

او در همین رفت‌وآمدها فیلم «شیطان وجود ندارد» را که موضوع اصلی آن اعدام است به شکل زیرزمینی مقابل دوربین برد. رسول‌اف فرصت اکران هیچ‌کدام از فیلم‌هایش را در ایران نداشته است.

حالا سه روز پس از دریافت خرس طلایی برلین برای آخرین ساخته‌اش؛ «شیطان وجود ندارد» او بار دیگر به دادسرای فرهنگ و رسانه فراخوانده شده است، این بار برای اجرای حکم. 

بیشتر بدانید : عکس بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم برلین 2020

بیشتر بدانید : حمله به محمد رسول اف، برنده خرس طلای برلین : خودفروخته!

بیشتر بدانید : درباره فیلم ایرانی برنده خرس طلایی برلین: "شیطان وجود ندارد" + عکس

بیشتر بدانید : سینماگران ایرانی در جشنواره برلین 2020 + عکس و برنامه نمایش فیلم ها

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: iranwire.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X