چرا بازیگر سریال "پایتخت" را به مجلس راه ندادند؟
بازیگر نقش نماینده مجلس در سریال «پایتخت۶»، گفت: «متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجلس شورای اسلامی نتوانستیم ایده‌های آقای تنابنده درباره حضور مالکی در مجلس شورای اسلامی را اجرایی کنیم و حضور من به مازندران محدود شد.»

ماجرای پایتخت 6 و نماینده مجلس

در فصل ششم از مجموعه «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم که از  شبکه یک سیما در حال پخش است، شاهد شغل جدید نقی معمولی هستیم. او در این فصل، نقش راننده یک نماینده مجلس را عهده‌دار است. نقش آقای مالکی، نماینده مردم ساری در مجلس را، سیدامیر سیدزاده، تهیه‌کننده سینما برعهده دارد. او که برای نخستین بار است جلوی دوربین می‌آید، پیش‌تر در مقام تهیه‌کننده با سیروس مقدم (کارگردان) و محسن تنابنده در مجموعه تلویزیونی «پیامک از دیار باقی» همکاری داشته است.

سیدامیر سیدزاده، تهیه‌کننده سینما که برای اولین بار بازیگری را در سریال پایتخت و در نقش یک نماینده مجلس تجربه می‌کند٬ از حضور خود در این سریال پرمخاطب می‌گوید.

او درباره نقش خود در این فصل از سریال «پایتخت» و چگونگی حضورش گفت:

«آذرماه آقای تنابنده تماسی با من داشتند که من در ایران نبودم و پیشنهاد دادند با توجه به فیزیک جسمانی قصد دارند نقش یک نماینده را در این مجموعه عهده‌دار شوم. با حضورم در ایران به منطقه شیرگاه در مازندران (محل تصویربرداری) رفتم و در اولین سکانس‌ها که جلوی دوربین قرار گرفتم هر دو عزیز آقایان تنابنده و مقدم اذعان  داشتند که همانطور که نقش در ذهن‌شان طراحی شده بود، اجرا شد.»

مالکی باعث دلخوری نمایندگان نمی‌شود

این تهیه‌کننده درباره طراحی نقش نماینده و احتمال اعتراض به نوع شخصیت‌پردازی و حرکت روی لبه تیغ گفت:

«نماینده مجلس به درستی طراحی شده بود و من با صحبت‌هایی که با آقای تنابنده داشتم با مالکی به درستی آشنا شدم و اطمینان داشتم به گونه‌ای این شخصیت را طراحی و نوشته‌اند که باعث دلخوری و نگرانی نمایندگان نخواهد شد. در این مجموعه، مخاطب با نماینده پاکدستی مواجه است که به حق قصد خدمت به مردم شهر را دارد.»

سیدزاده درباره شخصیت مالکی در طول داستان توضیح داد:

«در هر صنفی افراد خوب و بد وجود دارد. مالکی کاراکتری است که به استناد سوگندی که خورده انجام وظیفه و خدمت به مردم را از مسئولیت‌های خود دانسته و متعهد به انجام وظیفه است. شخصیت به گونه‌ای طراحی شده که شاهد تعهد و انجام وظایفش در طول داستان هستیم اما در طول خدمت به مردم دچار چالش‌هایی می‌شود و افراد از او توقعاتی دارند که مالکی به حسب وظیفه خود با این نوع خواسته‌های نابجا برخوردهای مناسبی خواهد کرد.»

او درباره بازی در مقابل تنابنده توضیح داد:

«به جد، محسن یکی از باهوش‌ترین افراد در طراحی کاراکتر و بازیگری و بازی‌گیری از بازیگر نقش مقابل خود است. به عقیده من افراد در کنار او به خوبی یاد می‌گیرند و برای هر بازیگری جلوی خودش موقعیت خلق می‌کند. به عنوان سرپرست نگارش فیلمنامه، ایده‌ها و سوژه‌های بکری در ذهن می‌پروراند که در بالا بردن سطح فیلمنامه بسیار موثر است.»

بازیگر نقش مالکی درباره امکان بداهه‌گویی سر صحنه گفت:

«بخش‌هایی از دیالوگ‌هایی که من سر صحنه می‌گویم بر اساس ری‌اکشن‌های نقی است و بخش زیادی از آن بداهه بود که با تایید آقایان مقدم و تنابنده اجرا می‌شد.»

کرونا اجازه حضور در مجلس را نداد

بازیگر نقش مالکی در سریال «پایتخت» درباره حضور نماینده در مجلس شورای اسلامی در قسمت‌های دیگر داستان گفت:

«متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجلس شورای اسلامی نتوانستیم ایده‌های آقای تنابنده درباره حضور مالکی در مجلس شورای اسلامی را اجرایی کنیم و حضور من به مازندران محدود شد. اما حضور مالکی در بخش‌های دیگر سریال پررنگ‌تر می‌شود.»


او درباره شیوع بیماری در منطقه مازندران و فیلمبرداری در این منطقه توضیح داد:

«عوامل سازنده مجموعه تا روز ۲۷ اسفندماه در مناطق مختلف مازندران حضور داشتند و من به دلیل شرایط کاری مجبور به رفت و آمد به تهران بودم. اما از روز اول به خوبی با نکات بهداشتی و ایمنی افراد سر صحنه حاضر شدند و محل اقامت و تهیه غذا به درستی ضدعفونی می‌شد. «پایتخت» یکی از مجموعه‌هایی است که افراد زیادی سر صحنه حاضر بودند و اگر یک نفر مبتلا می‌شد، کار تعطیل می‌شد که خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد هیچ یک از اعضای گروه دچار مشکل نشدند و کار به اتمام رسید.»

 

بیشتر بدانید : نقی در "پایتخت 6" سیاسی می شود؟

بیشتر بدانید : محسن تنابنده کلافه و دلخور از تبلیغات بین سریال پایتخت + عکس

بیشتر بدانید : عکس های جدید و دیدنی از "پایتخت 6" در مازندران

بیشتر بدانید : گریم دیدنی احمد مهرانفر در پایتخت 6 + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir