تتت

کلاه پوسیده‌ای که در یکی از فیلم‌های کلاسیک جیمزباند به نام «پنجه طلایی» استفاده شده بود، ۳۰ هزار یورو ارزش گذاری شد 

قیمت گذاری روی کلاه یکی از شخصیت ‌های فیلم جیمز باند

به نقل از گاردین، یک کلاه پوسیده از مجموعه فیلم‌های سینمایی جیمزباند به نام «پنجه طلایی» در برنامه تلویزیونی «آنتیک رودشو» ۳۰ هزار یورو ارزش‌گذاری شد. این کلاه متعلق به شخصیت آدجاب در این فیلم محصول ۱۹۶۴ بود که توسط هارولد ساکاتا بازی شد. در آن زمان شان کانری بازیگر نقش جیمزباند بود.

قیمت کلاه "پنجه طلایی" در جیمز باند 
قیمت کلاه "پنجه طلایی" در جیمز باند

صاحب این کلاه می‌گوید در زمان کودکی طرفدار فیلم‌های ۰۰۷ بوده است و برادر ناتنی اش در طی فیلمبرداری پروژه پنجه طلایی یکی از رانندگان استون مارتین بوده است. او از استودیو پاینوود، جایی که فیلم سینمایی ساخته شد درخواست می‌کند که یک یادگاری از این فیلم به او بدهند و این استودیو کلاه یکی از شخصیت‌های فیلم را به او هدیه می‌دهد، اما لبه فلزی این کلاه را برمی دارند.

صاحب کلاه می‌گوید: به عنوان یک پسر جوان، همه دوست داشتند که بتوانند کلاه مربوط به این شخصیت را پرتاب کنند. البته به دلیل نبود حلقه فلزی که از آن برداشته شد هر زمان که به زمین افتاده دچار آسیب شده است.

این کلاه جزئی از کلکسیون به یاد ماندنی مامور ۰۰۷ بود که در زمان فیلمبرداری پروژه در تابستان سال گذشته در کشور ولز به آنتیک رودشو آورده شد. گفتنی است آنر بلکمن که یکی از بازیگران فیلم «پنجه طلایی» بود، ماه گذشته در سن ۹۴ سالگی درگذشت. 

 

بیشتر بدانید : كلاه معروف «چارلی چاپلین» حراج می‌شود

بیشتر بدانید : حراج کلاه و وسایل ناپلئون برای نجات کاخ سلطنتی

بیشتر بدانید : کلاه خود رومی 2/2 میلیون پوند فروخته شد

بیشتر بدانید : قیمت باورنکردنی کت هریسون فورد در «جنگ ستارگان» + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X