زنان قربانی اسیدپاشی در ایران مدل لباس شدند + تصاویر
مدیر یک مجموعه فرهنگی ـ هنری از انتخاب زنان قربانی اسید پاشی به عنوان مدل لباس برای اولین بار خبر داد 

زنان در هر شرایطی می‌توانند جهان و اطراف خود را زیبا کنند ...

آمن خادمی، از مدل شدن زنان قربانی اسید پاشی برای اولین بار در ایران برای مجموعه ماهورا خبر داد و گفت: ما با همکاری انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی موفق شدیم نظر مثبت این زنان را جلب کرده و از آنها به عنوان مدل برای تبلیغ و نشان دادن لباس‌های این برند استفاده کنیم.

مدل شدن زنان قربانی اسید پاشی
مدل شدن زنان قربانی اسید پاشی

من خادمی، طراح لباس و مدیر مجموعه فرهنگی _هنری ماهورا درباره پوشاندن لباس های این برند بر تن قربانیان اسیدپاشی برای نخستین بار در ایران توضیح داد:

در جامعه ما و در تمامی جهان افرادی هستند که به دلیل حوادث مختلف زیبایی ظاهری خود را از دست می‌دهند، قربانیان اسیدپاشی از جمله این گروه‌ها هستند که با تحمل دردهای زیاد جسمی بعد از حادثه و نقص عضو، از نظر روحی نیز با مخاطرات و مصائبی زیادی مواجه می‌شوند؛چراکه زیبایی برای همه افراد انسانی موضوعی مهم است اما زنان قربانی اسید پاشی به دلیل تفاوت‌های روانی بیش از مردان به این موضوع اهمیت می‌دهند.

مدلینگ و زنان قربانی اسیدپاشی
مدلینگ و زنان قربانی اسیدپاشی

شاید به همین دلیل هم بتوان گفت زنان قربانی اسیدپاشی کمی بیش از مردان قربانی  این اتفاق در رنج هستند. بیراه نیست اگر بگوییم گوشه‌نشینی و منزوی شدن زنان قربانی اسید پاشی را بیش از مردان تهدید می‌کند.

ورود زنان قربانی اسیدپاشی به مدلینگ لباس
ورود زنان قربانی اسیدپاشی به مدلینگ لباس

مدیر مجموعه فرهنگی و هنری ماهورا اظهار کرد:
ما در گروه ماهورا با اعتقاد راسخ نسبت به اینکه انسان در ذات خود زیباست و با تاکید بر اینکه به صورت خاص موهبت زیبایی در زنان و در تمام اجزای روحی و جسمی آنها به ودیعه نهاده شده است بر آن هستیم تا نشان دهیم که زنان حتی با داشتن صورت‌هایی که تحت تاثیر اسید پاشی ترکیب قبلی خود را از دست داده‌، نیز زیبا بوده و می‌توانند به لباس‌هایی که ما برای طراحی و دوخت آنها ساعت‌ها وقت گذاشته‌ایم طراوت و زیبایی را هدیه کنند.

قربانیان اسیدپاشی در ایران مدل لباس شدند
قربانیان اسیدپاشی در ایران مدل لباس شدند

آمن خادمی که بر روی عروسک های بومی ایران نیز فعالیت دارد و تاکنون چندین عروسک تاریخی را احیا کرده، خاطرنشان کرد:

ما در گروه ماهورا برآن هستیم که ثابت کنیم زیبایی زنان تنها در قالب صورت‌هایی با ترکیب منظم و لبریز از آرایش‌های امروزی خلاصه نشده است؛ به همین دلیل و با ایمان به زیبایی همه جانبه قربانیان اسیدپاشی طی صحبت با انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی که مدیریت و گردانندگان اصلی آن برعهده خود این عزیزان است موفق شدیم نظر مثبت این زنان را جلب کرده و از آنها به عنوان مدل برای تبلیغ لباس‌های دوخته شده توسط این گروه و نشان دادن زیبایی‌های آنها بهره‌برداری کنیم. تا ثابت کنیم زنان در هر شرایطی می‌توانند جهان و اطراف خود را زیبا کنند. 

فشن شوی زنان قربانی اسید پاشی
فشن شوی زنان قربانی اسید پاشی

تصاویر زنان قربانی اسیدپاشی که مدل لباس شدند
تصاویر زنان قربانی اسیدپاشی که مدل لباس شدند

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir