تتت


آکادمی هنرها و علوم سینمایی دقایقی قبل اعلام کرد که مراسم اسکار امسال با حدود دو ماه تاخیر در 25 آپریل 2021 ( 5 اردیبهشت 1400) برگزار خواهد شد 

برگزاری اسکار 2021 در تاریخ 25 آپریل 2021 ( 5 اردیبهشت 1400 )

آکادمی هنرها و علوم سینمایی دقایقی قبل اعلام کرد که مراسم اسکار امسال با حدود دو ماه تاخیر در 25 آپریل 2021 ( 5 اردیبهشت 1400) برگزار خواهد شد.

آکادمی در بخشی از بیانیه اش گفته که دلیل این تاخیر ایجاد فرصتی برای فیلمسازان برای اکران فیلم هایشان بوده، چرا که شرایط پیش آمده در پی شیوع کرونا در کنترل آن ها نبوده و درست نیست که شانس حضور در جوایز سینمایی را از دست بدهند. به همین دلیل علاوه بر عقب انداختن خود مراسم، اسکار با قبول فیلم هایی که تنها در VODها پخش شده اند، اجازه می دهد فیلم هایی که تا انتهای روز 28 فوریه 2021اکران شده باشند شانس حضور در اسکار را داشته باشند.

این چهارمین بار در تاریخ اسکار است که مراسم به تاریخی دیگر موکول شده. اولین تاخیر در 1938 و بعد از سیل بزرگی در لس آنجلس اتفاق افتاد. دومین بار ترور مارتین لوتر کینگ در 1968 مراسم را به تاخیر انداخت و آخرین باری که این اتفاق افتاد تاخیر مراسم بعد از ترور ناموفق رونالد ریگان در 1981 بود. تعویق دو ماهه اما بیشترین تعویق در تاریخ برگزاری اسکار است .

 

بیشتر بدانید : برگزیده های اسکار در یک دهه اخیر + عکس

بیشتر بدانید : فیلم هایی که بیشترین جایزه اسکار را کسب کردند + عکس

بیشتر بدانید : از هزینه مراسم و لباس ها تا ارزش جوایز در اسکار 2020 + عکس

بیشتر بدانید : اولین مراسم اسکار + مختصری از تاریخچه اسکار ؟

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: سینما دیلی


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X