افشاگری آن هاتاوی درباره کریستوفر نولان و شرایط فیلم هایش
آن هاتاوی در حالی با کریستوفر نولان در فیلم «شوالیه تاریکی» همکاری کرد که همراه داشتن بطری آب، صندلی و تلفن همراه در لوکیشن فیلمبرداری ممنوع بود 

نولان بازیگران را مجبور به چه کارهایی می‌کند؟

آن هاتوی بازیگر هالیوودی، دلیل اینکه چرا کریستوفر نولان بودن صندلی سر صحنه فیلمبرداری را ممنوع کرده است، اعلام کرد.

او در فیلم‌های سینمایی «شوالیه تاریکی بر می خیزد» و «میان ستاره ای» در حالی با نولان همکاری کرد که استفاده از تلفن همراه نیز در آن ممنوع بود.

نولان دیدگاه خاص خود را دارد و می‌خواهد کار‌ها به خواست او پیش برود. این موضوع شامل زمان اکران فیلم‌ها نیز می‌شود. فیلم جدید او به نام «انگاشته» قرار بود ماه آینده در سینما‌ها اکران شود، اما اکنون به ماه آگوست موکول شده که مطمئناً دلخواه نولان نبوده است.

آن هاتاوی در فیلم «شوالیه تاریکی»
آن هاتاوی در فیلم «شوالیه تاریکی»

واضح است که استفاده از تلفن‌های همراه باعث حواس پرتی بازیگران می‌شوند، اما دلیل ممنوعیت وجود صندلی سر صحنه فیلمبرداری چیست؟ آن هاتوی در این باره می‌گوید: نولان دلیل خوبی برای این کار دارد؛ من دوبار با وی کار کرده ام و او هیچگاه اجازه استفاده از صندلی را سر صحنه فیلمبرداری نمی‌دهد. استدلال او این است که اگر صندلی داشته باشید، پس شما یا عوامل روی آن خواهید نشست و اگر بنشینید به معنای آن است که در حال کار کردن نیستید.

علاوه بر صندلی و تلفن همراه، نولان در فیلم سینمایی «دانکرک» اجازه استفاده از بطری آب را هم به عوامل نداد! بری کیوگن بازیگر این فیلم گفته بود: سر و صدای بطری‌ها عامل حواس پرتی بازیگران است و آنها چیزی شبیه اسباب بازی هستند. این بازیگر می‌گوید با وجود این سیاست‌های کاری غیرمعمول، نمی بینید و نمی شنوید کسی چیزی منفی از کار کردن با نولان بگوید.

 

بیشتر بدانید : درباره فیلم Tenet (انگاشته)، جدیدترین ساخته کریستوفر نولان + عکس

بیشتر بدانید : کریستوفر نولان: راوی عمیق‌ترین لایه‌های وجودی بشر

بیشتر بدانید : گذری کوتاه به 6 فیلم کریستوفر نولان و بعضی شباهت‌های آن‌ها

بیشتر بدانید : «آن هاتاوی» را در فیلم جدید کریستوفر نولان ببینید

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir