سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones در یک نظرسنجی به عنوان بهترین سریال قرن بیست ‌و یکم انتخاب شد 

سریال «بازی تاج و تخت» بهترین سریال قرن بیست و یکم

به گزارش پایگاه خبری اسکرین رنت، سریال درام-فانتزی بازی تاج و تخت در یک نظرسنجی برای انتخاب بهترین سریال قرن، از سد رقبایی چون برکینگ بد و چرنوبیل گذشت و به صدر فهرست رسید. در این فهرست سریال‌های محبوب دیگری چون استرنجر تینگز، دکتر هو و شرلوک نیز حضور داشتند که همگی در پنج ردیف اول جای گرفتند.

بازی تاج و تخت Game of Thrones
بازی تاج و تخت Game of Thrones

سریال درام-فانتزی بازی تاج و تخت محصول شبکه اچ.بی.او براساس رمان پرفروش نغمه یخ و آتش نوشته جورج آر. آر. مارتین ساخته و از آوریل سال ۲۰۱۱ (فروردین ۹۰) تا مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۹۸) پخش شد. این سریال به ادغام یک ایده فانتزی با شخصیت‌های واقع گرایانه و خلق ترکیبی از این دو عنصر شناخته می‌شد که تا آن زمان در قاب تلویزیون بی‌سابقه بود.

سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones
سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones

بازی تاج و تخت که در هشت فصل خود چندین خط داستانی را دنبال می‌کند، رکورد تعداد بیننده در بین برنامه‌های اچ.بی.او را در اختیار دارد. این سریال علاوه بر دریافت جوایز متعدد در شاخه‌های مختلف، سال گذشته با نامزدی در ۳۲ بخش جوایز امی از جمله بهترین سریال درام، رکورد بیشترین نامزدی برای این جوایز در یک فصل را به نام خود ثبت کرد. این اقتباس تلویزیونی در هشت فصل خود در مجموع ۱۶۱ بار نامزد دریافت جوایز امی شد و چندین جایزه برد.

بیشتر بدانید : سریال بازی تاج و تخت جوایز امی 2019 را درو کرد! + عکس

سال گذشته نیز رامین جوادی آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار، برنده جایزه بهترین آهنگساز سریال در بخش هنرهای خلاق جایزه امی برای آهنگسازی سریال تاج و تخت شد. 


بیشتر بدانید : گفتگو با رامین جوادی، آهنگساز ایرانی سریال فرار از زندان

بیشتر بدانید : رامین جوادی آهنگساز بزرگ و ایرانی الاصل سریال بازی تاج و تخت! عکس

بیشتر بدانید : بازیگران «بازی تاج و تخت» روی فرش قرمز فصل 8 سریال

بیشتر بدانید : پرمعناترین و فراموش نشدنی ترین دیالوگ های سریال «بازی تاج و تخت»


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: irna.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X