حسن فتحی به حاشیه های مست عشق پاسخ داد + عکس
روزهای گذشته جدال لفظی میان سرمایه ‌گذار تُرکیه ‌ای و عوامل ایرانی فیلم سینمایی «مست عشق» در فضای رسانه‌ای خبرساز شد

حسن فتحی: در جهت احقاق حقوق معنوی، از هیچ تلاش قانونی ‌ای فروگذار نخواهم کرد 

در روزهای گذاشته جدال لفظی میان سرمایه‌گذاران ترک فیلم «مست عشق» و عوامل ایرانی این فیلم حاشیه‌هایی را به وجود آورده است. در ابتدا سهراب پورناظری آهنگساز، از این گفت که روند تولید «مست عشق» به پایان نرسیده و به همین دلیل هنوز کار آهنگسازی آن آغاز نشده است. پس از آن این طرف تُرک بود که از اکران این فیلم  که یک بازه زمانی از زندگی مولانا و شمس را به تصویر کشیده است، در هفته مولانا در ترکیه خبر داد. چند ساعت بعد حسن فتحی با تکذیب این خبر اعلام کرد هنوز هشت سکانس مهم این فیلم فیلمبرداری نشده است. فتحی در پیامش کار تهیه‌کننده تُرک فیلم و تدوین «مست عشق» بدون حضور کارگردانش را غیراخلاقی خواند. فرهاد توحیدی نویسنده فیلمنامه «مست عشق» هم در گفت‌وگوی دیگری از اقدام غیرحرفه‌ای طرف تُرک ماجرا گلایه کرد.

حسن فتحی کارگردان فیلم «مست عشق» با انتشار متنی در صفحه شخصی ‌اش درباره حواشی پیش آمده برای این فیلم نوشت:

با سلام و عرض ادب

در طی روزهای جاری و پس از بیانیه سرمایه ‌گذار ترک فیلم «مست عشق» و حواشی رسانه ای مرتبط با آن، خبرنگاران و رسانه هایی چند، از من خواسته اند تا در خصوص اتهامات به دور از واقعیت مندرج در این بیانیه، که دست‌ مایه پاره‌ای از تعابیر و تفسیرهای غلط و نابجای برخی افراد حقیقی و حقوقی در شبکه های اجتماعی شده است، توضیحات روشنگرانه و دقیقی را ارایٔه کنم.

اما از آنجا که تهیه ‌کننده و سرمایه ‌گذار ایرانی فیلم درخواست کرده ‌اند تا زمان تعیین نتیجه گفتگو با طرف ترک جهت حل موارد اختلافی، سکوت اختیار کنم، لذا هر توضیحی در این خصوص را، به زمان بعد از روشن شدن نتیجه گفتگوها موکول می‌کنم! جای تردید نیست راقم این سطور در جهت احقاق حقوق معنوی و حفظ کیفیت هنری این اثر که زحمات زیادی برای آن کشیده شده است، به اشد قوا از هیچ تلاش قانونی ‌ای فروگذار نخواهم کرد.

در پناه خدای شمس و مولانا شاد و سلامت باشید. 

پست اینستاگرامی حسن فتحی
پست اینستاگرامی حسن فتحی

 

بیشتر بدانید : بازیگران مطرح ترکیه در "مست عشق" شهاب حسینی و پارسا پیروزفر + عکس

بیشتر بدانید : جدیدترین عکس پارسا پیروزفر و بازیگر ترکیه در "مست عشق"

بیشتر بدانید : رقص سماع، اولین تصویر فیلم مست عشق + عکس

بیشتر بدانید : آخرین چالش ها برای فیلم "مست عشق" : مولوی و شمس تبریزی از دیدگاه رهبر و شهیدمطهری

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir