هیات داوری بخش مسابقه (سودای سیمرغ) سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، پس از تماشای ۵۷ فیلم متقاضی حضور در این رویداد سینمایی، ۱۶ اثر را برای نمایش و داوری نهایی معرفی کردند 

معرفی ۱۶ فیلم راه ‌یافته به بخش مسابقه جشنواره فجر

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، صبح امروز (سه ‌شنبه ۷بهمن)، در یک برنامه زنده تلویزیونی، اسامی فیلم‌های بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی را اعلام کرد.

فیلم‌های بخش مسابقه (سودای سیمرغ)

ساره بیات، محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی، داوران بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر بودند که پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند:

۱-«ابلق»، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی

۲- «بیِ همه چیز»، کارگردان: محسن قرایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

۳- «تک تیرانداز»، کارگردان: علی غفاری، تهیه‌کننده: ابراهیم اصغری

۴- «تی تی»، کارگردان: آیدا پناهنده، تهیه‌کننده: آیدا پناهنده

۵- «خط فرضی»، کارگردان: فرنوش صمدی، تهیه‌کننده: علی مصفا

۶- «رُمانتیسم عماد و طوبا»، کارگردان: کاوه صباغ‌زاده، تهیه‌کننده: مهدی صباغ‌زاده

۷- «روزی روزگاری، آبادان»، کارگردان: حمیدرضا آذرنگ، تهیه‌کنندگان: علی اوجی، عبداله اسکندری

۸- «روشن»، کارگردان: سیدروح‌اله حجازی، تهیه‌کننده: سیدروح‌اله حجازی

۹- «زالاوا»، کارگردان: ارسلان امیری، تهیه‌کنندگان: سمیرا برادری و روح‌اله برادری

۱۰- «ستاره بازی»، کارگردان: هاتف علیمردانی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی

۱۱- «شیشلیک»، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: محمدرضا منصوری

۱۲- «گیج‌گاه»، کارگردان: عادل تبریزی، تهیه‌کننده: میرولی‌اله مدنی

۱۳- «مامان»، کارگردان: آرش انیسی، تهیه‌کننده: مجید برزگر

۱۴- «مصلحت»، کارگردان: حسین دارابی، تهیه‌کننده: محمدرضا شفاه

۱۵- «منصور»، کارگردان: سیاوش سرمدی، تهیه‌کننده: جلیل شعبانی

۱۶- «یدو»، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح.

داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی شامل سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری هم، پس از بازبینی ۳۱ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) و ۳۸ فیلم کوتاه (۳ تا ۱۵ دقیقه)، نامزدهای این دو بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

فیلم‌های نامزدشده در بخش کوتاه داستانی

۱- «جلد»، کارگردان: احسان معجونی، تهیه‌کننده: سپیده نوروزی

۲- «شاهد»، کارگردان: علی عسگری، تهیه‌کنندگان: فرانسوا موریسه، لورا ژومل، خورشید عالمی

۳- «گوشت تلخ»، کارگردان: فرید حاجی، تهیه‌کنندگان:  فرید حاجی ،‌ انجمن سینمای جوانان ایران

۴- «ماسک»، کارگردان: نوا رضوانی، تهیه‌کننده: نوا رضوانی

۵- «ناهید»، کارگردان: صمد علیزاده، تهیه‌کننده: رضا نصرتی حبیبی

۶- «وضعیت اورژانسی»، کارگردان: مریم اسمی‌خانی، تهیه‌کننده: وحید حسن‌زاده

فیلم‌های نامزدشده در بخش مستند بلند

۱- «ایساتیس»، کارگردان: علیرضا دهقان، تهیه‌کننده: علیرضا دهقان، راحیل صحرایی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری مزرعه فیلم

۲- «خانه»، کارگردان:  افسانه سالاری، تهیه‌کنندگان:  جویل مرنان، افسانه سالاری، تهیه شده در کالکتیو داکمانیاکس، سینما ایزاینکامپلیت

۳- «رویاهای خالکوبی شده»، کارگردان: مهدی گنجی، تهیه‌کننده: بهزاد توکلی

۴- «کودتای ۵۳»، کارگردان: تقی امیرانی، تهیه‌کنندگان:  تقی امیرانی،‌ تهیه شده در امیرانی مدیا

۵- «هجده هزار پا»، کارگردان: مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه مستند بنیاد روایت فتح 

 

بیشتر بدانید : جشنواره فیلم فجر: جزئیات برگزاری و فروش بلیط

بیشتر بدانید : از ساره بیات تا مصطفی کیایی: داوران جشنواره فیلم فجر 99 + عکس

بیشتر بدانید : از نرگس آبیار و مهدویان تا ستاره اسکندری، فیلم های متقاضی جشنواره فجر

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X