چرا باران کوثری جای نگار جواهریان را گرفت؟! + تصاویر
هفتمین روز سی و نهمین جشنواره بین ‌المللی فیلم فجر، شنبه ۱۸ بهمن، در سالن اصلی برج میلاد برگزار شد 

گزارش نشست خبری فیلم «گیج گاه» با حضور حامد بهداد و باران کوثری

نشست پرسش و پاسخ فیلم «خط فرضی» به کارگردانی «فرنوش صمدی» عصر شنبه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. همچنین نشست خبری «گیجگاه» به کارگردانی علی تبریزی در برج میلاد تشکیل شد. 

باران کوثری و حامد بهداد از بازیگران فیلم «گیج‌گاه» به کارگردانی عادل تبریزی هستند. این فیلم شنبه ۱۸ بهمن در جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت. تصویری از این بازیگر در نشست رسانه‌ای فیلم ببنید.

حرکت بهداشتی باران کوثری و حامد بهداد
حرکت بهداشتی باران کوثری و حامد بهداد

فیلم "گیج گاه" که روایت آن در دهه هفتاد می‌گذرد، با بازی جمشید هاشم‌پور، حامد بهداد، نادر سلیمانی، باران کوثری، علی راد و بهرنگ علوی ساخته شده است. در نشست خبری فیلم از علی انصاریان یاد شد. باران کوثری یاد او را گرامی داشت و پیشنهاد کرد:‌ «به یاد خنده‌ های زیبای این هنرمند دست بزنید.»

در بخش دیگری از نشست نیز بهرنگ علوی از انصاریان یاد کرد. او گفت: «علی انصاریان به من قول داده بود که امروز برای دیدن این فیلم همراه من بیاید.»

جمشید هاشم ‌پور نماد سینما

جمشید هاشم‌پور که به گفته تبریزی بدون حضورش فیلم ساخته نمی‌شد، در نشست خبری فیلم حضور نداشت و پیامی مکتوب فرستاده بود. پیام را حامد بهداد خواند: «عادل تبریزی، کارگردان جوان، خوش‌ذوق و سرشار از انرژی است که آرزو می‌کنم افق روشنی پیش رویش باشد. پس از رنج‌ها و مرارت‌های بسیار «گیج‌گاه» که فیلمی گرم و شیرین بود، ساخته شد.»

باران کوثری و حامد بهداد در جشنواره فجر
باران کوثری و حامد بهداد در نشست خبری «گیجگاه»

بهداد در ادامه به جایگاه هاشم‌پور در سینمای ایران اشاره کرد و گفت: «جمشید هاشم‌پور بی‌شک یکی از ستاره‌هایی است که مردم را به سینما و تماشای فیلم دعوت کرد و دوباره قهرمان را در سینما تداعی کرد. این بازیگر یک نماد است. قهرمانی که به‌سان «دون‌کیشوت» عمل می‌کند و چه افتخاری بالاتر از این که من بدل ایشان را بازی کردم.»

علی راد هم در این باره گفت: ««گیج‌گاه» فقط یک فیلم نیست، اثری هنری است که ستاره‌های پیشین سینما را در خود جای داده است.»

نادر سلیمانی درباره بازی در این فیلم چه احساسی دارد. او در این باره گفت: «در ابتدا از همه همکاران تشکر می‌کنم باید بگویم که «گیج‌گاه» برای من اتفاق مثبتی بود و بسیار دوستش دارم. فکر نمی‌کردم فیلم انقدر خوش ساخت شود. کوتاهی و بلندی نقش برای من اهمیتی ندارد، اما آرزویم این است روزی برسد که از فریم‌های کارگردانان چیزی کم نشود و آثار سینمایی دچار سانسور نشوند.»

باران کوثری به جای نگار جواهریان در گیجگاه

عادل تبریزی در این نشست از کودکی و علاقه‌اش به سینما گفت: «من یک بچه شهرستانی عاشق سینما در کوچه‌ پس‌ کوچه‌های مشهد بودم. مادر من پولی را کنار می‌گذاشت که من را هر ماه سینما ببرد. من تهران را از طریق سینما شناختم و به جامعه‌شناسی شهری رسیدم. اگر مادرم نبود عشق سینما هیچ‌گاه در من شکل نمی‌گرفت و  از مسعود کیمیایی سپاسگزارم که الفبای سینما را به من یاد داد.»

او درباره «گیج‌گاه» و نقش جمشید هاشم‌پور در آن افزود: «هنگامی که ایده اولیه «گیج‌گاه» شکل گرفت به خودم گفتم که اگر جمشید هاشم‌پور در فیلم بازی نکند، من این کار را نمی‌سازم. ایده اولیه را همزمان با فیلمبرداری فیلم «هفت‌ماهگی» به کارگردانی هاتف علیمردانی به حامد بهداد گفتم و او پذیرفت که در فیلم حضور داشته باشد. از زمان شکل گیری ایده، بازیگران در کنار ما حضور داشتند. هدف من ساخت فیلمی سلامت با راهکارهای انسانی بود و فکر می‌کنم که یک خانواده به راحتی می‌تواند به تماشای این فیلم بنشیند و لذت ببرد. نوستالژیک بودن اثر برای ما در لایه‌های چهارم یا پنجم قرار داشت.»

نقشی که قرار بود نگار جواهریان بازی کند، چطور به باران کوثری رسید؟ عادل تبریزی در این‌باره گفت: « ابتدا قرار بود نگار جواهریان این نقش را بازی کند ولی چون خارج از کشور و درگیر زندگی شخصی‌اش بود، با باران کوثری ادامه دادیم.»

باران کوثری در نشست خبری فیلم گیج گاه در جشنواره فجر
باران کوثری در نشست خبری فیلم گیج گاه در جشنواره فجر

کوثری در این فیلم کنار حامد بهداد نقش‌آفرینی کرده است و در نشست رسانه‌ای فیلم هم حضور داشت. تصویری از باران کوثری با ماسک متفاوتی که به صورت دارد، ملاحظه می‌کنید.

ماسک متفاوتی که باران کوثری به صورت داشت
ماسک متفاوتی که باران کوثری به صورت داشت

 

بیشتر بدانید : سروش صحت و بهرنگ علوی با گریم دیدنی در فیلمی جدید + عکس

بیشتر بدانید : باران کوثری و امیرحسین رستمی سوار بر موتور در دهه 60 + عکس

بیشتر بدانید : سحر دولتشاهی، پژمان جمشیدی و آزیتا حاجیان در جشنواره فجر + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع:khabaronline.ir