از هانیه توسلی تا لیلا اوتادی: واکنش ها به اولویت واکسیناسیون هنرمندان
شماری از بازیگران سینما و تلویزیون اعلام کردند که با اولویت دادن به هنرمندان در واکسیناسیون کرونا مخالف هستند و تمایل دارند مثل شهروندان عادی جامعه در نوبت دریافت واکسن قرار بگیرند چراکه خودشان را تافته جدابافته نمی‌دانند

معتمدآریا، لیلا اوتادی و هانیه توسلی: قبل از مردم واکسن نمی‌زنیم

فاطمه معتمدآریا، پدرام شریفی، هانیه توسلی، پرویز پرستویی، حبیب رضایی، علیرام نورایی، بهنوش بختیاری، لیلا اوتادی، نوید محمدزاد، آزیتا موگویی، افشین رحمانی، ایرج نوذری، مریم بحرالعلومی، سیما تیرانداز، فلور نظری، لیلا اوتادی، حسین پاکدل، مهران رنجبر، کامران تفتی، فریبا نادری، شراره رخام و جواد خواجوی از جمله بازیگرانی هستند که تا کنون مخالفت خود را با نامه روابط عمومی سازمان نظام پزشکی و درخواست قراردادن هنرمندان در کنار کادر درمان برای دریافت واکسن کرونا اعلام کرده‌اند.

معتمدآریا: اولویت با واکسیناسیون همه مردم ایران است

فاطمه معتمدآریا، بازیگر پیشکسوت با انتشار ویدئویی کوتاه در صفحه اینستاگرامش گفت: من خبر هر گونه فعالیت در رابطه با اولویت واکسیناسیون هنرمندان را تکذیب می کنم. اگرچه در دوران شیوع ویروس کرونا بازیگران شریفی را در  سینما و تئاتر از دست دادیم؛ ولی اولویت با واکسیناسیون گسترده و بی‌وقفه وقت همه مردم ایران است.

حبیب رضایی: اولویت تزریق واکسن کرونا در شکل جهانی، کاملا صحیح و قابل دفاع است

حبیب رضایی نیز با انتشار هشتگ واکسن برای همه ایران نوشت: ترتیب و اولویت تزریق واکسن کرونا در شکل جهانی، کاملا صحیح و قابل دفاع است. هر گونه جابجایی در این تقسیم بندی، فاقد ارزش علمی و انسانی است. به ‌جای تغییر نوبتها و ‌تفسیرهای جدید، باید میزان خرید ونحوه توزیع، تسریع و ساده و در دسترس شود.

هانیه توسلی: بهترین روش ممکن استاندارد جهانی است

هانیه توسلی دیگر بازیگری بود که به این تصمیم واکنش نشان داد. او نوشت: «خدای بزرگ این چه پیشنهادیه آخه؟ کادر درمان در اولویت هستند و بعد سالمندان و بیمارانی که بیماری زمینه ای دارند. بهترین روش ممکن استاندارد جهانی است.»

لیلا اوتادی: من آخرین نفری هستم که واکسن خواهم زد

لیلا اوتادی نیز در واکنش به سخنان علیرضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت درباره در اولویت نبودن سلبریتی‌ها برای دریافت واکسن کرونا، نوشت که او به‌عنوان آخرین نفر در ایران واکسن خواهد زد.

این بازیگر سینما نوشت: به شخصه تا کل ۸۰ ملیون نفر ایرانی در دورترین نقاط و روستاها واکسن نزنند، از زدن واکسن معذورم. 

پدرام شریفی: خون ما رنگین تر از مردم نیست

پدرام شریفی نیز در مطلبی نوشت: «ممنون که متوجه شرایط سخت ما در هنگام تولید یک فیلم هستید (که بدون ماسک مجبور به ایفای نقش خود هستیم) اما خون ما رنگین تر از آن آدمی نیست که مجبور است با مترو به سر کار خود برود، مجبور است سوار تاکسی شود وامیدوار باشد که کنار دستی او کرونا نداشته باشد.من به آن سربازی فکر میکنم که در خوابگاه می خوابد و مجبور است دو سال در این شرایط خدمت کند. من از توجه شما متشکرم اما ترجیح می‌دهم از شما در خواست کنم تا شرایط واکسن زدن را برای همه ی مردم با همان اولویتی که در جهان برقرار است انجام دهید.»

علیرام نورایی: دوباره داستانی مثل داستان مالیات برایمان نسازید

علیرام نورایی، بازیگر نیز در این رابطه نوشت: «به امید روزی که همه هموطنانم واکسن کرونا اونم از بهترین نوعش (که امیدوارم واکسن تایید شده ایرانی باشه) رو در اختیار داشته باشند. شغل من و همکارانم در جلوی دوربین تنها شغلیه که زمان انجام کار نمیتونیم ماسک بزنیم و بیشتر در معرض ابتلا قرار میگیریم. سوءتفاهم نشه ، منتی نیست و وظیفمون رو انجام می‌دیم. اما بنده کاملاً با سهمیه واکسن هنرمندان مخالفم و سپاسگزار از کسانی که به فکر ما هستند. لطفاً دوباره داستانی مثل داستان مالیات برایمان نسازید!» 

 

بیشتر بدانید : حاشیه های شهاب حسینی از طلاق تا واکسن زدن در آمریکا! + عکس

بیشتر بدانید : اولین واکنش شهاب حسینی به انتشار ویدئوی واکسن زدنش + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: irna.ir