مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن‌گلوب از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برگزار شد

 از درخشش "تاج" و بازیگرانش تا جایزه گرفتن بازیگری که زنده نیست 

مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن‌گلوب از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برگزار شد و «سرزمین آواره ها» جایزه بهترین فیلم و کارگردانی را به خود اختصاص داد و در بخش تلویزیونی نیز سریال «تاج» موفق به کسب بیشترین جوایز شد.

در بخش سینمایی فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» با نامزدی در شش شاخه پیشتاز است و پس از آن فیلم «دادگاه شیکاگو ۷» با پنج نامزدی و «پدر»، «سرزمین آوارهه ها» و «زن جوان خوش آتیه» هر کدام در سه شاخه شانس کسب جایزه دارند.

در بخش تلویزیونی نیز سریال «تاج» با شش نامزدی پیشتاز است، «شتز کریک» در پنج شاخه و «اوزارک» و «فروپاشی» نیز هر کدام در چهار شاخه شانس نامزد کسب جایزه هستند.

فهرست نامزدها و برندگان هشتاد و هفتمین دوره جوایز جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۱ از این قرار است.

/بخش سینمایی/

بهترین فیلم درام

نامزدها: پدر، منک، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، دادگاه شیکاگو ۷
برنده: سرزمین آواره ها

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: بورات ۲، همیلتون، موسیقی، پالم اسپرینگز، جشن آخر سال
برنده: بورات ۲

بهترین کارگردانی

نامزدها: دیوید فینچر (منک)، رجینا کینگ (یک شب در میامی)، کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)
برنده: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)

بهترین بازیگر نقش اول مرد درام

نامزدها: ریز احمد (صدای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، آنتونی هاپکینز (پدر)، گری اولدمن (منک)، طاهر رحیم (موریتانی ها)
برنده: چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)

بهترین بازیگر نقش اول زن درام

نامزدها: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه هایی از یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)
برنده: آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال

نامزدها: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، جیمز کوردون (جشن آخر سال)، لین مانوئل میراندا (همیلتون)، دو پاتل (تاریخچه شخصی دیوید کاپرفیلد)، اندی سمبرگ (پالم اسپرینگز)
برنده: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)

بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

نامزدها: ماریا باکالوا (بورات ۲)، کیت هادسن (موسیقی)، میشل فایفر (خروج فرانسوی)، روزاموند پایک (من زیاد اهمیت میدهم)، آنا تیلور-جوی (اِما)
برنده: روزاموند پایک (من زیاد اهمیت میدهم)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ساشا بارون کوهن (دادگاه شیکاکو ۷)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، جرد لتو (چیزهای کوچک)، بیل مورای (روی صخره ها)، اودم جونیور (یک شب در میامی)
برنده: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، الیویا کلمن (پدر)، جودی فاستر (موریتانی)، آماندا سایفرد (منک)، هلنا زنگل (اخبار جهان)
برنده: جودی فاستر (موریتانی)

بهترین فیلمنامه

نامزدها: زن جوان خوش آتیه، منک، پدر، دادگاه شیکاگو ۷، سرزمین آواره ها
برنده: دادگاه شیکاگو ۷

بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها: آسمان نیمه شب، تنت، اخبار جهان، منک، روح
برنده: روح

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

نامزدها: راند دیگر (دانمارک)، لا لورونا (گواتمالا، فرانسه)، زندگی پیش رو (ایتالیا)، میناری (آمریکا)، دو نفر از ما (فرانسه)
برنده:میناری (آمریکا)

بهترین انیمیشن

نامزدها: غارنشین ها: عصر جدید، به پیش، بر فراز ماه، روح، وُلف واکرز
برنده: روح

/بخش تلویزیونی/

بهترین سریال درام

نامزدها: تاج، لاوکرفت کانتری، مندلورین، اوزارک، رچد
برنده: تاج

بهترین سریال کمدی یا موزیکال

نامزدها: امیلی در پاریس، مهماندار هواپیما، شتز کریک، کبیر، تد لاسو
برنده: شتز کریک

بهترین بازیگر مرد سریال درام

نامزدها: جیسون بیتمن (اوزارک)، جاش اوکانر (تاج)، باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)، آل پاچینو (شکارچیان)، متئو ریس (پری میسون)
برنده: جاش اوکانر (تاج)

بهترین بازیگر زن سریال درام

نامزدها: الیویا کُلمن (تاج)، جودی کومر (کشتن ایو)، اما کورین (تاج)، سارا پولسن (رچد)
برنده: اما کورین (تاج)

بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: دان چیدل (دوشنبه سیاه)، نیکلاس هولت (کبیر)، یوجین لوی (شتز کریک)، جیسون سودکیس (تد لاسو)، رامی یوسف (رامی)
برنده: جیسون سودکیس (تد لاسو)

بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: لیلی کالینز (امیلی در پاریس)، کالی کوکو (مهماندار هواپیما)، ال فانینگ (کبیر)، جین لِوی (پلی لیست فوق العاده زوئی)، کاترین اوهارا (شتز کریک)
برنده: کاترین اوهارا (شتز کریک)

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: مردم معمولی، گامبی وزیر، تبر کوچک، فروپاشی، غیر مومن
برنده: گامبی وزیر

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: کیت بلانچت (خانم آمریکا)، دیزی ادگار جونز (مردم معمولی)، شیرا هاس (نامومن)، آنا تیلور-جوی (گامبی وزیر)، نیکل کیدمن (فروپاشی)
برنده: آنا تیلور-جوی (گامبی وزیر)

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: برایان کرانستون (عالیجناب)، جف دنیلز (قانون کومی)، هیو گرانت (فروپاشی)، مارک رافلو (می دانم این قدر درست است)، اتان هاوک (پرنده خدای مهربان)
برنده: مارک رافلو (می دانم این قدر درست است)

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: گیلیان اندرسون (تاج)، جولیا گارنر (اوزارک)، انی مورفی (شتز کریک)، سینتیا نیکسون (رچد)
برنده: گیلیان اندرسون (تاج)

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: جان بایوگا (تبر کوچک)، براندون گلیسون (قانون کومی)، دنیل لِوی (شتز کریک)، جیم پارسونز (هالیوود)، دونالد ساترلند (فروپاشی)
برنده: جان بایوگا (تبر کوچک)

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X