ادعاها علیه توافق ایران و چین تا جایی پیش رفت که گلشیفته فراهانی نوشت که انتقال زباله‌های اتمی چین به ایران جزیی از آن است. ادعایی که هیچ پایه و اساسی نداشت و واکنش های زیادی را در پی داشت

حمله کیهان به سلبریتی های مخالف توافق ایران و چین 

روزنامه کیهان از برخی سلبریتی ها و بازیگران به خاطر موضع گیری آنها درباره توافق استراتژیک با چین انتقاد کرد.

پس از اعلام توافق ایران و چین برخی چهره های مشهور به دلایل مختلف با آن مخالفت کردند. در این بین عده ای مدعی شدند که این توافق فروش ایران است و آن را با قرارداد ترکمنچای مقایسه کردند.

ادعاها علیه این توافق تا جایی پیش رفت که گلشیفته فراهانی نوشت که انتقال زباله‌های اتمی چین به ایران جزیی از آن است. ادعایی که هیچ پایه و اساسی نداشت و واکنش های زیادی را در پی داشت.

روزنامه کیهان به این گونه موضع گیری ها از سوی سلبریتی هایی واکنش نشان داد. 

این روزنامه نوشت:

"برخی سلبریتی‌های بی‌سواد و دوتابعیتی به بهانه امضای سند جامع راهبردی همکاری‌های ایران و چین، نگران منافع و امنیت ملی ‌شدند. اما مضحک بودن نگرانی سلبریتی‌ها از سند یاد شده تنها به دوتابعیتی بودن برخی از آنها برنمی‌گردد. نکته بامزه‌تر و البته مضحک‌تر این است که این حضرات پرحاشیه، بدون اینکه یک خط یا یک بند از سند راهبردی را خوانده باشند در حال‌ گریبان چاک کردن و هیاهو هستند و دقیقاً چیزی را می‌گویند که رسانه‌های معاند و وهابی و بهایی و صهیونیستی نشخوار و حقنه می‌کنند."

این روزنامه افزود:
«یکی از این سلبریتی‌ها «ر.ک» است که بازیگر فیلم‌های مدیر تولید شرکت فیلمسازی‌ اشرف پهلوی شناخته می‌شود. فرد دیگر گلشیفته فراهانی است که با تظاهرات جنسی، هیچ نسبتی با ایرانی بودن و فرهنگ ایرانی ندارد. فرد دیگر زنی موسوم به «پ.ص» است که به‌دلیل منزوی شدن در عرصه بازیگری، از هر موضوعی برای مطرح کردن خود استفاده می‌کند ولو به قیمت تمسخرش توسط مردم!»

کیهان ادامه داد:
«جالب است که هیچ از سلبریتی‌های هدف نظر، به‌دلیل تحریم‌ها و جنایت‌های آمریکا و اسرائیل علیه ملت ایران نگران نشده‌اند و تنها در برابر سند و رویدادی به تکاپو افتاده‌اند که دقیقاً خلاف منافع آمریکا و غرب است.» 
 

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabarfoori.com/


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X