سفیدبرفی رنگین پوست می شود! دیزنی ضدسفیدپوست ها شده؟! + عکس
به نظر می‌آید دیزنی در مسیر انتخاب بازیگران جدیدش، بحث گوناگونی نژادی را در نظر گرفته است

اعتراض‌ها به انتخاب بازیگری رنگین‌ پوست برای نقش سفید برفی

ریچل زگلر، ستاره فیلم جدید استیون اسپیلبرگ قرار است در اقتباسی زنده از فیلم «سفیدبرفی» بازی کند، زگلر از مادری کلمبیایی و پدری لهستانی متولد شده و چهره‌ای لاتین دارد. اما این انتخاب مخصوصا توسط کاربران وب سایت دست راستی گب در آمریکا مورد حمله قرار گرفته و آن‌ها اعلام کرده‌اند که دیزنی سفید برفی، شخصیتی که رنگ سفیدش حتی در نامش هست را سیاه‌پوست کرده‌!

 بسیاری از کاربران این شبکه اعلام کرده‌اند که نگاه ضدسفیدپوست دیزنی در حال خارج شدن از کنترل است، مخصوصا اینکه این داستان‌ها معمولا ریشه شمال اروپایی دارند. برخی حتی خواهان تحریم دیزنی شده‌اند. این معترضین معتقدند انتخاب بازیگران رنگین پوست در نقش سفیدپوستان را نه در جهت ایجاد فیلم‌هایی برای اقلیت‌ها که برای حذف سفیدها پیش گرفته شده. کاربری در این زمینه نوشته: «از آنجا که اسم سفیدبرفی از پوست بسیار روشن و سفیدش آمده، من و خانواده‌ام که همین رنگ پوست را داریم از انتخاب دیزنی به شدت مورد اهانت قرار گرفته‌ایم.»

به نظر می‌آید دیزنی در مسیر انتخاب بازیگران جدیدش، بحث گوناگونی نژادی را در نظر گرفته. طرفداران این رویکرد معتقدند دیزنی باید با انتخاب نژادهای گوناگون در نقش اصلی فیلم‌هایش الگوی مناسبی برای کودکان باشد و اما مخالفین معتقدند که ریشه این داستان‌ها در شمال آلمان و اسکاندیناوی است و دیزنی به جای انتخاب بازیگر سیاه‌پوست برای داستان‌های برادران گریم، بهتر است به سراغ داستان‌های بومی سیاه‌پوستان برود.

انتخاب ریچل زگلر برای کارتون سفیدبرفی
انتخاب ریچل زگلر برای کارتون سفیدبرفی

این فیلم سفیدبرفی به کارگردانی مارک وب (کارگردان سری فیلم‌های «مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز») قرار است در سال 2022 فیلمبرداری خود را آغاز کند و اقتباسی از انیمیشن محبوب 1938 دیزنی است که تاریخ سینما را با اکرانش دگرگون کرد.

 

بیشتر بدانید : داستان واقعی افسانه سفیدبرفی/ بوسه عاشقانه ای در کار نبوده!!

بیشتر بدانید : بوسه بر صورت سفید برفی، سو استفاده جنسی بود؟ + عکس

بیشتر بدانید : پری دریایی دیزنی، سیاه پوست شد! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: سینما دیلی