رقابت گلشیفته و ترانه و زهرا در جشنواره کن 2022
 با اعلام رسمی فیلم‌های بخش رقابتی فستیوال کن ۲۰۲۲ بیش از هرچیز برای ما ایرانیان، حضور چهره‌های مطرح ایرانی در این جشنواره به چشم می‌آید

رقابت سه بازیگر زن ایرانی در فستیوال کن

سه بازیگر زن سینمای ایران با فیلم‌های متفاوتی در بخش مسابقه جشنواره کن 2022 حضور خواهند داشت. سه بازیگری که البته دو نفر از آن‌ها مقیم خارج کشور هستند.

 ترانه علیدوستی با فیلم برادران لیلا ساخته سعید روستایی ، گلشیفته فراهانی با فیلم برادر و خواهر ساخته‌ آرنو دپلشین و زهرا امیرابراهیمی با فیلم عنکبوت مقدس ساخته‌ی علی عباسی، کارگردان ایرانی سوئدی در این رقابت تمام عیار حاضر خواهند بود و به روی فرش قرمز خواهند رفت.

با اعلام رسمی فیلم‌های بخش رقابتی فستیوال کن ۲۰۲۲ بیش از هرچیز برای ما ایرانیان، حضور چهره‌های مطرح ایرانی در این جشنواره به چشم می‌آید.

گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی و زهرا امیرابراهیمی، ۳ بازیگر دهه شصتی ایران که دهه هشتاد با مسیری متفاوت از هم حرفه خود را ادامه دادند و رقابتشان در جشنواره فیلم فجر تقریبا غیرممکن خواهد بود، امسال در فستیوال کن برای کسب جایزه بهترین بازیگر زن رقابت می‌کنند.

گلشیفته فراهانی که ۱۵ سال پیش برای ادامه حضورش در هالیوود مجبور به ترک وطن شد، امسال با فیلم فرانسوی «برادر و خواهر» ساخته آرنو دپلشن همبازی ماریون کوتیار شده و برای چندمین بار قدم به فرش قرمز کن می‌گذارد.

ترانه علیدوستی که در این سال‌ها تبدیل به سوپراستار سینمای ایران شده، ۶ سال پیش با فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در بخش اصلی کن حضور داشت و با گلشیفته رقابت کرده بود، امسال با فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی به کن خواهد رفت.

زهرا امیرابراهیمی، بازیگر ۴۰ ساله کشورمان که سال ۸۵ با سریال «نرگس» به شهرت رسید و مدتی بعد با مشکلاتی که برایش به وجود آوردند مجبور به ترک وطن شد، پس از حضور در جلوی دوربین و پشت صحنه چند فیلم مستقل، حال با فیلم محصول مشترک «عنکبوت مقدس» ساخته علی عباسی (کارگردان ایرانی - سوئدی) قدم به این فستیوال رده یک خواهد گذاشت. 

 

بیشتر بدانید : زهرا امیرابراهیمی با "عنکبوت مقدس" به جشنواره کن می رود + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mostaghelonline.com