خبر خوشحال کننده برای رضا رویگری، به همت پرویز پرستویی، شقایق فراهانی و ...
 رضا رویگری پس از بهتر شدن شرایط جسمی خود به منزلی که برای هنرمندانی همچون او اختصاص داده شده، سکونت خواهد کرد

تهیه خانه با پرستار برای رضا رویگری

 در پی انتشار ویدیوی شب گذشته رضا رویگری که می‌گفت در آسایشگاه کهریزک رها شده است، پیگیری‌های زیادی از سوی مردم، هنرمندان و برخی مسئولان انجام شد تا کمکی به شرایط زندگی این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون شود. 

یکی از دست‌اندرکاران آسایشگاه کهریزک می‌ گوید که از روز گذشته تا کنون تماس‌های متعددی از تهران و شهرستان با این مرکز گرفته شده تا هم جویای حال رویگری باشند و هم به طریقی با دراختیار قرار دادن منزل یا پرستار به او کمک کنند.

همچنین صبح امروز، ششم اردیبهشت‌ماه چند همکار و دوست رضا رویگری از جمله علیرام نورایی و شهربانو منصوریان (قهرمان ووشو) به نمایندگی از جمعی همکاران دیگر خود به ملاقات در آسایشگاه رفتند و پرویز پرستویی هم که در سفر است، در تماسی تصویری با رویگری صحبت کرد. 

پرستویی به دنبال تماس تایید کرد که قرار شده با پیگیری‌ های این گروه و یکی از دوستانش به نام علیرضا اصغری منزلی به همراه پرستار برای رضا رویگری فراهم شود تا پس از بهبود شرایط جسمی و ترخیص از آسایشگاه در آنجا اقامت کند.

رضا رویگری در خانه سالمندان کهریزک
رضا رویگری در خانه سالمندان کهریزک

پرویز پرستویی در ویدئویی که از صفحه علیرضا اصغری، خَیِر جوان در استوری اینستاگرامش بازنشر کرده است، در تماسی تصویری با رضا رویگری خطاب به او می‌گوید: «پس از آن که فهمیدم در کهریزک هستی دلم ریخت، چون تو خیلی در سینما زحمت کشیدی، خیلی تئاتر کار کردی، ما با هم به سفر آلمان رفتیم و زندگی‌ها کردیم با هم.»

پرستویی ادامه می‌دهد: «همه کارها را علیرضا اصغری، خَیِر جوان کرده است.»

علیرضا اصغری در ادامه این ویدئو از شقایق فراهانی و علیرام نورایی، بازیگر و شهربانو منصوریان، قهرمان ووشو به عنوان حامیان این عمل و پرویز پرستویی به عنوان پدر معنوی‌شان نام می‌برد. او به رضا رویگری می‌گوید: «خانه‌ات آماده است، با وسایل و یک پرستار حرفه‌ای هم از صبح تا شب کنارت خواهد بود. فقط به خاطر این که خودت بتوانی با خیال راحت زندگی کنی، دست خانم بزرگوارت هم درد نکند که تا امروز زحمتت را کشیده است و ما دیگر هیچ توقعی از او نداریم، فقط باید خودت بخواهی و یک قرار بگذاری که خدمت مراجع قانونی برسیم و اگر قرار است قیم داشته باشی، قیمت بشود دادستان.»

علیرام نورایی نیز در بخشی از این ویدئو خطاب به رویگری می‌گوید: «مردم ویدئوی شما را که دیدند فکر کردند دارد به شما ظلم می‌شود ولی شما بدان که تنها نیستی و تنها نمی‌گذاریمت.»همچنین تاکید شده که این محل اقامتی متعلق به خانواده رویگری نخواهد بود و صرفا در اختیار هنرمندانی با شرایط مشابه قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر رویگری در آسایشگاه کهریزک تحت درمان است و فیزیوتراپی، کار درمانی و نکات بهداشتی برای او انجام می‌شود. 

محسن پزشکی - مدیر روابط عمومی آسایشگاه خیریه کهریزک - درخصوص وضعیت این بازیگر گفته است:

بنا به اظهارنظر همسر رضا رویگری، پیش از اینکه ایشان در کهریزک نگهداری شوند در بیمارستان بستری بود که پزشکان توصیه کردند ایشان باید در مرکزی که امکانات توانبخشی و فیزیوتراپی در آنجا وجود دارد، اسکان داده شوند و بنا به مقتضیات و شرایط خانوادگی و اجتماعی ایشان، از کهریزک درخواست شده که کمک و همراهی کنند و آسایشگاه با این خانواده همراهی کردند و طی یک هفته گذشته این کار صورت گرفت.

او همچنین با اشاره به شرایط کرونایی گفته است:

اگر قرار باشد محیط را باز بگذاریم، خیلی‌ها دوست دارند به راحتی ایشان را ملاقات کنند، اما در این زمینه مصلحت بر این است که تمامی این موارد با هماهنگی صورت گیرد. روزانه در دو ساعت (۱۰/۳۰ تا ۱۲ ) و ( ۱۴ تا ۱۵ ) با هماهنگی قبلی ملاقات با آقای رویگری امکان‌پذیر است تا شیوع بیماری از جمله کرونا مجددا در این مجموعه انتقال داده نشود.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir/khabaronline.ir