واکنش ها به فیلم گلشیفته فراهانی در جشنواره کن 2022
 در حالی که فیلم «برادر و خواهر» دیروز در جشنواره فیلم کن نمایش داده شد، از امروز در سینماهای سرتاسر فرانسه هم اکران خواهد شد و برخی منتقدان واکنش‌هایشان را به این فیلم منتشر کرده‌اند

فیلم "برادر و خواهر" گلشیفته فراهانی در جشنواره کن 2022

 فیلم «برادر و خواهر» ساخته ارنو دپلشن در وبسایت آلوسینه فرانسه توانسته میانگین امتیاز ۴.۳ را از ۵ کسب کند و منتقدان فرانسوی از جمله منتقد نشریه فیگارو به آن امتیاز کامل داده‌اند. گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش همسر شخصیت لوئی (با بازری ملویل پوپو) را ایفا می‌کند.

آنا کلیر سیوتات منتقد وبسایت «Bande e part» در نقد خود نوشته:

«قدرت داستان آرنو دپلشن و همکار فیلمنامه‌نویسش ژولی پیریس این است که شخصیت‌های تراژیک داستان خود را دست‌کم نمی‌گیرند و نگاهی کلی‌تر به چالش‌های دراماتیک‌ آنها در بستر یک اختلاف خانوادگی دارند. مثل همیشه در سینمای دپلشن، اسطوره‌ها راه به میز ناهارخوری پیدا می‌کنند و سنت‌ها به عمق ناخودآگاه جمعی ما می‌روند. «برادر و خواهر» در نوسانی بین چالش‌های صمیمی و خاص و چالش‌های بیرونی معنا می‌کند. و نوسانی جغرافیایی هم دارد، مخصوصا که داستان آلیس (ماریون کوتیار) را به خاک آفریقا می‌برد و با آوردن بازیگرانی مثل کوزمینا اسراتان و گلشیفته فراهانی، با اصطلاحات رومانیایی و فارسی صدای فیلم خود را پربارتر می‌کند.»

آدرین گومبیود منتقد روزنامه Les Echos هم در یادداشت خود نوشته:

«در جاهایی از این فیلم لحظاتی از سینمای جان هیوستون و جان کاساوتیس و یا سینمای نوآر (مثل سکانس رویارویی با فروشنده مواد) قرض گرفته شده است. لحظاتی که انگار ناگهان حس جرقه‌ای در قلب ما را ایجاد می‌کنند. مثلا لحظه‌ای که در میان یک غار صخره‌ای دیدنی، کاراکتر ملویل پوپو و گلشیفته فراهانی، متوجه می‌شوند که قرار است باقی زندگی خود را با یکدیگر ادامه دهند.»
 

 

بیشتر بدانید : گلشیفته فراهانی و بازیگر مشهور فرانسوی در یک فیلم جدید + عکس

بیشتر بدانید : رقابت گلشیفته و ترانه و زهرا در جشنواره کن 2022 + جزئیات

بیشتر بدانید : از اصغر فرهادی و لیلا حاتمی تا گلشیفته و ترانه: ایرانیان در جشنواره کن 2022

بیشتر بدانید : نیما شعبان نژاد، لیندا کیانی و صحرا فتحی در جشنواره کن 2022 + تصاویر

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: سینما دیلی