بازیگر مشهور در افتتاحیه جام جهانی 2022 + عکس
قطری‌ها در یکی از شگفتانه‌ های خود برای مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲، از مورگان فریمن و المان‌های مجموعه مستندی شناخته‌ شده با حضور این بازیگر، بهره گرفتند

شگفتانه مورگان فریمن برای افتتاحیه جام‌جهانی

مراسم افتتاحیه مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ حدود ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه در کشور قطر آغاز شد و از آنجا که جزییات مراسم از سوی مسوولان برگزاری اعلام نشده بود، در نتیجه حضور مورگان فریمن، بازیگر سینما و تلویزیون در افتتاحیه جام جهانی قطر، بسیاری را شگفت‌ زده کرد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر
مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر

فریمن که در این مراسم، اجرای میان‌ برنامه‌ های مراسم افتتاحیه را با توضیحاتی درباره تاریخچه این بازی‌ ها عهده‌ دار شده بود، تلاش کرد در اجرای خود از مجموعه مستند «داستان خدا با مورگان فریمن» (The Story of God with Morgan Freeman) که برای اولین بار در شبکه نشنال جئوگرافی پخش شد، بهره بگیرد.

او در این سریالِ مستند با حضور مقابل دوربین تمام تلاش خود را می‌کند تا به مردم نشان دهد که اغلب ادیان، زندگی پس از مرگ را چگونه تصور می‌کنند.

در اجرای مراسم افتتاحیه جام جهانی نیز اجرای فریمن و همچنین طراحی فضا، یادآور صحنه‌هایی از این مجموعه مستند بود.

 مورگان فریمن در افتتاحیه جام‌ جهانی قطر
مورگان فریمن در افتتاحیه جام‌ جهانی قطر

در مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ که در مدت زمانی نسبتا کوتاه در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری ال‌بیت برگزار شد، ترانه‌های مطرح جام جهانی در دوره‌های مختلف برای حاضران پخش و مرور شد و همچنین عروسک‌هایی از سَمبل‌های این بازی‌ها به وسط میدان آمدند.

اغلب بخش‌ های این مراسم به دلیل هم‌ خوانی فرهنگ قطر با کشورمان، به صورت زنده از شبکه سه و برنامه «جام ۲۰۲۲» پخش شد.

مورگان فریمن
مورگان فریمن Morgan Freeman

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir