تبعید زنان به خارج از خانه هایشان در دوران عادت ماهیانه، یکی از سنّت‌های مشهور هندو‌های نپال است و زنان در این مدت طرد می‌شوند و نباید با هیچ کسی معاشرت کنند

تبعید زنان هندو به آغل، در زمان عادت ماهیانه و زایمان

 تبعید در دوران عادت ماهیانه، مرگ زن چهل ساله‌ای را در نپال رقم زد. او که دوران تبعید عادت ماهیانه اش را در یک آلونک فرسوده در بالای یکی از قله‌ها می‌گذراند، بر اثر سرمای شدید جان سپرد.

سنت هندوها برای زنان
سنت هندوها برای زنان

یکی از آشنایان خانم (انبا بهارا) که سی و پنج سال دارد، جسد انبا و دو فرزند ۹ و ۷ ساله او را که از سرما یخ زده بودند پیدا کرد. این زن در حال گذراندن تبعیدی بود که زنان نپال در دوره عادت ماهیانه شان تجربه می‌کنند. گزارش‌های پلیس می‌گوید که این زن بر اثر سرما و استنشاق گاز‌های سمی ناشی از سوختن کاه که برای گرما سوزانده شده بوده، جان خود را در پناهگاه موقت و مخصوص زنان پریود از دست داده است. تبعید زنان به خارج از خانه هایشان در دوران عادت ماهیانه، یکی از سنّت‌های مشهور هندو‌های نپال است و زنان در این مدت طرد می‌شوند و نباید با هیچ کسی معاشرت کنند.

سنت عجیب هندوها برای زنان
سنت عجیب هندوها برای زنان

زن‌ها در چنین سنّتی در زمان عادت ماهیانه و زایمان در جایی مانند آغل، غار، طویله، آلونک و انبار نگهداری می‌شوند، زیرا بر این باورند که آنان در این زمان نجس هستند و با دست زدن و لمس هر چیزی این نجاست را منتقل می‌کنند و برای دیگران بدیُمنی و بدبختی به بار می‌آورند. زنانی که این سنت را زیر پای بگذارند برای همه مشکلاتی که در روستا و محل زندگی شان به وجود می‌آید، مانند کم شدن محصولات کشاورزی، بیماری‌های اهالی منطقه و... مقصر شناخته و ملامت می‌شوند.


بیشتر بدانید : 5 سنت بسیار عجیب و غریب هندوها!! (+عکس)

بیشتر بدانید : مراسم عروسی هندیان چگونه برگزار می‌شود؟! (+عکس)

بیشتر بدانید : آشنایی با برخی آداب و رسوم مردم هندوستان

بیشتر بدانید : راز روزه داری زنان هندی در روز 'کاروا چوت'گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: وبسایت تابناک باتو


 
 

پربیننده های این بخش

 
X