چرا نباید در چین چاقو هدیه دهیم؟ چرا باید در انگلستان نوبت را رعایت کنیم؟ چرا باید در کنیا روی دیگران تف کنیم؟ جواب همه این سوالات را در این مطلب خواهید گرفت

وقتی تف کردن در یک کشور، نشانه هدیه و خوشامدگویی است!

در این مطلب شما را با باید و نبایدها در کشورهای مختلف آشنا می کنیم:

در ژاپن چاپستیک‌ها را به هم نچسبانید

در ژاپن هرگز چاپستیک‌ها را به شکل عمودی در کاسه برنج نگذارید، این کار برای ژاپنی‌ها یک تابوی بزرگ است، چون آن‌ها را یاد مراسم خاکسپاری می‌اندازد که کاسه‌های برنج را با دو چاپستیک عمودی که در داخل آن می‌آورند. در عوض آن‌ها را بالا یا کنار کاسه بگذارید.

در ویتنام قبل از ورود به خانه کفش‌ها را دربیاورید

در سفر به بیشتر کشور‌های آسیایی باید قبل از ورود به خانه کفش‌ها را دربیاورید. آن‌ها وارد شدن با کفش را یک اشتباه فرهنگی بزرگ می‌دانند چون داخل خانه نشان دهنده فضای شخصی است. بنابراین با گذاشتن کفش‌ها پشت در احترام را رعایت کنید و البته از تمیز بودن پا‌ها هم مطمئن شوید.

در ایتالیا صورتحساب خود را درخواست کنید
 

اگر در ایتالیا برای شام بیرون رفتید، به بهترین نحو رفتار کنید؛ چون غذاخوردن در ایتالیا امر رسمی‌تری نسبت به آمریکا است. تفاوت‌ دیگر این است که تا وقتی خودتان نخواهید پیشخدمت صورتحساب را برایتان نمی‌آورد، بنابراین هروقت خودتان آماده پرداخت بودید، از آن‌ها بخواهید صورتحساب برایتان بیاورند.

در عربستان قوانین پوشش را رعایت کنید
 

مهم نیست که در مورد قوانین پوشش یک کشور چه فکر می‌کنید، اگر مهمان یک کشور هستید، باید قوانین آن را رعایت کنید. در عربستان، زنان باید روسری و عبا بپوشند. حتی اگر دمای هوا ۴۵ درجه سانتیگراد باشد.

در یونان بشقابتان را تمیز کنید
 

در یونان باقی ماندن غذا در بشقاب توهین به میزبان به حساب می‌آید، چون اشاره به این دارد که غذا خوب نبود و آن را دوست نداشتید. اگر نگران چاقی هستید یا غذایی را دوست ندارید، مقدار کمی بردارید و همه آن را بخورید. اگر بیشتر خواستید، دوباره بردارید و با این کار میزبان را هم خوشحال کنید.

در کنیا به جای سلام کردن تُف کنید
 

قبیله ماسای در کنیا، برای سلام کردن به یکدیگر تف می‌کنند. در فرهنگ آن‌ها تُف کردن هدیه و خوشامد به حساب می‌آید.

در فیجی مراقب تعریف‌ها باشید
 

فرهنگ فیجی احترام زیادی برای رسم «دارایی مشترک» قائل است. این یعنی اگر کسی از شما چیزی بخواهد، ادب حکم می‌کند که آن را به او بدهید. به این ترتیب، باید مراقب تعریف کردن از دارایی‌های آن‌ها باشید، چون فکر می‌کنند وظیفه دارند آن را به شما بدهند.

در تایلند به جای دست دادن، دست‌هایتان را روی هم بگذارید
 

در تایلند به جای اینکه با کسی دست بدهید، کف دستانتان را مقابل قفسه سینه روی هم قرار دهید. به این کار «وای» می‌گویند و سلام و خوشامد مرسوم آن هاست که نشان دهنده احترام است.

در انگلستان صف را رعایت کنید

«صف» در آداب معاشرت انگلستان جایگاه خاصی دارد. آن‌ها برای صبر و شکیبایی ارزش زیادی قائل هستند و کسانی که صف را رعایت نمی‌کنند، وحشی می‌دانند. انگلیسی‌ها غر زدن در صف را نشانه ضعف شخصیتی و تحمل انتظار با خوشرویی را نشانه شخصیت اخلاقی قوی می‌دانند.

در روسیه دسته گل آفتابگردان انتخاب نکنید
 

دادن گل زرد در روسیه نشان دهنده تنفر و توهین آمیز است. همچنین گل زرد را گل مراسم خاکسپاری می‌دانند. آن‌ها فقط به تعداد فرد گل می‌دهند و هرگز تعداد گل‌های یک دسته گل زوج نیست.

در هند انگشتانتان را بخورید
 

غذای هندی را معمولا طوری درست می‌کنند که به راحتی بتوان آن را با دست خورد. از دو انگشت و نان برای خوردن غذا‌های مایع استفاده کنید. مراقب باشید از دست راستتان استفاده کنید، چون دست چپ را ناپاک و خوردن با دست چپ را بی احترامی می‌دانند.

بیشتر بدانید : آشنایی با برخی آداب و رسوم مردم هندوستان

در مراکش زانو و شانه هایتان را بپوشانید
 

حجب و حیا در مراکش فقط یک مسئله مذهبی نیست، بلکه نماد ادب و احترام است. در مراکش هم از زنان و هم مردان انتظار می‌رود لباس‌هایی بپوشند که شانه و زانو‌ها را بپوشاند. تاپ، شلوارک و لباس ساحلی فقط هنگام ورزش یا در ساحل استفاده می‌شود و در سایر مکان‌ها مثل این است که فقط لباس زیر پوشیده اید.

در چین هرگز چاقو هدیه ندهید
 

هدیه دادن یک رسم مهم در چین است، اما هنگام انتخاب هدیه مطمئن شوید که ابزار برش انتخاب نکرده اید. هرگز چاقو، قیچی یا هر ابزار برنده دیگر هدیه ندهید، چون نشانه پایان رابطه شماست.

در مکزیک شکیبایی یک فضیلت است
 

در مکزیک همه چیز بسیار کُندتر از کشور‌های دیگر می‌گذرد. دیر کردن در این کشور زشت نیست، بنابراین نگران زمان نباشید. اگر از کُندی و تاخیر دیگران ناراحت شده اید، بهتر است آن را در دل خودتان نگه دارید. آن‌ها حساسیت روی زمان و رُک‌گویی را گستاخی و پرخاشگری می‌دانند. مکزیکی‌ها بسیار مودب هستند، بنابراین عصبانیت به خاطر تاخیر یا شکایت کردن با صدای بلند شما را بی ادبی برداشت می‌کنند و باعث می‌شود کمتر به شما کمک کنند.
 

بیشتر بدانید : آداب و رسوم عجیب و غریب عروسی در جهان!

بیشتر بدانید : ژاپن؛ كشور ‌آداب و سنن

بیشتر بدانید : عجیب ترین و خطرناک ترین آداب و رسوم مردم جهان!

بیشتر بدانید : آداب و رسوم مهمانی گرفتن و مهمانی رفتن در سراسر جهان

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: زندگی ایده آل


 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X