ویلای اشرف پهلوی و بهروز وثوقی در وسط دریاچه ارومیه + تصاویر
این ویلای کوچک در سال 53 در کنار محیط بانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در جزیره کبودان احداث شده است. اشرف پهلوی یک بار در 53 و یک بار در 54 با بهروز وثوقی در آن ویلا اقامت گزیده است.
این ویلای کوچک در سال 53 در کنار محیط بانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در جزیره کبودان احداث شده است. اشرف پهلوی یک بار در 53 و یک بار در 54 با بهروز وثوقی و هر بار به مدت 4 الی 5 روز در آن ویلا اقامت گزیده است.

علی محبوبی - دریاچه ارومیه، که تا همین چند وقت پیش ، نگین فیروزه ای ایران خوانده می شد، به دلیل زیبایی طبیعی و جزایر بکری که در وسط آن قرار داشتند ، مورد توجه ویژه همگان بود و در زمان رژیم پهلوی نیز اشرف پهلوی در ساحل شرقی جزیره کبودان دریاچه ، ویلای کوچکی ساخته بود تا در کنار قصرها و ویلاهای متعدد سلطنتی، روزهایی را نیز در وسط دریاچه بگذراند.

این ویلای کوچک در سال 53 در کنار محیط بانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در جزیره کبودان احداث شده است. اشرف پهلوی یک بار در 53 و یک بار در 54 با بهروز وثوقی و هر بار به مدت 4 الی 5 روز در آن ویلا اقامت گزیده است. کلیه وسایل ویلا و مبلمان آن، خارجی و به ویژه ایتالیایی و فرانسوی می باشند که به صورت دست نخورده به جای مانده اند و هم اکنون در اختیار اداره کل  حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی است.
ویلای کوچک اشرف پهلوی در جزیره کبودان؛ سال های پر آبی دریاچه
همان ویلا از همان زاویه ؛ اکنون


نمای داخلی از این ویلای 40 ساله


موتور و بدنه این خودروی بهینه سازی شده تا در شرایط و اقلیم باتلاقی،شوره زار و خاص پارک ملی دریاچه ارومیه مورد استفاده محیط بانان قرار گیرد


مهندس یوسفی مسئول پارک ملی دریاچه ارومیه ؛ اگر همکاری اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی و محیط بانان سختکوش نبود ، سفر به جزایر دریاچه ارومیه برای خبرنگار عصرایران میسر نمی شد.


این عکس را مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرده است: بهروز وثوقی، اشرف و فرح پهلویگردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: asreiran.comمطالب پیشنهادی :
عکس‌هایی دیدنی از محبوب‌ترین بازیگر زن سینمای ایران
عکس‌های دیدار شب گذشته میترا حجار و مسعود کیمیایی بعد از 15 سال
لیلا حاتمی عزیز تولدت مبارک + تصاویر
مهناز افشار، هنگامه قاضیانی، میترا حجار و کیمیایی در افتتاحیه فیلم گناهکاران + تصاویر
فهرست مجری‌های ممنوع التصویر تلویزیون + حالا چکار می‌کنند؟