انگلیسی‌ها 125 سالگی «ملکه جنایت» را با نمایش مجموعه‌ای از عکس‌های شخصی و کمیاب «آگاتا کریستی» خالق «خانم مارپل» و «هرکول پوآرو» جشن می‌گیرند.

تصاویر "ملکه جنایت"

مجموعه‌ای از عکس‌های نادر «آگاتا کریستی» (Agatha Christie) در صدوبیست‌وپنجمین سال‌روز تولد این نویسنده سرشناس به نمایش گذاشته می‌شود.

انگلیسی‌ها 125 سالگی «ملکه جنایت» را با نمایش مجموعه‌ای از عکس‌های شخصی و کمیاب خالق «خانم مارپل» و «هرکول پوآرو» جشن می‌گیرند.


عکس آگاتا کریستیعکس آگاتا کریستی

نمایشگاه «آگاتا کریستی: پرتره ناتمام» با ارائه این تصاویر زندگی ملکه ادبیات جنایی را در پشت کتاب‌هایش نمایش می‌دهد. این عکس‌ها با نقل‌قول‌های مرتبطی از کریستی که در کتاب‌ها یا خاطرات خود آورده، پیش چشم علاقه‌مندان ادبیات جنایی قرار می‌گیرد.


عکس آگاتا کریستی در پیریعکس آگاتا کریستی در پیری

در برخی از این عکس‌ها کریستی به همراه دو عروسک محبوبش «فیبی» و «روزالیند» و در حال موج‌سواری در دریا و اسکیت‌سواری دیده می‌شود.


آگاتا کریستی در کودکیآگاتا کریستی در کودکی

آگاتا کریستی، نویسنده 66 رمان کارآگاهی و 14 مجموعه داستان کوتاه است که بین سال‌های 1920 تا 1976 به نگارش درآمده‌اند. مجموعه آثار کریستی تاکنون بیش از چهار میلیون نسخه در سطح جهان فروش داشته‌اند. سریال‌ها و تله‌فیلم‌های بسیاری براساس داستان‌های پلیسی جذاب کریستی ساخته شده و به نمایش درآمده‌اند.آگاتا کریستیآگاتا کریستی

آگاتا کریستی از نویسندگان برجسته‌ ادبیات جنایی انگلیس است که حدود 80 رمان‌ پلیسی او و خلق کارآگاهان نام‌آشنایی چون «هرکول پوآرو» و «خانم مارپل» موجب شد تا لقب «ملکه‌ جنایت» را بگیرد. کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز کریستی را نویسنده‌ پرفروش‌ترین کتاب‌های جنایی در طول دوران و دومین نویسنده‌ پرفروش تاریخ ادبیات جهان دانسته است که آثار او در میان تمامی ژانرها، پرفروش‌ترین بوده‌اند. آگاتا کریستی در 12 ژانویه‌ سال 1967 در سن 85 سالگی درگذشت.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X